Ви маєте змогу допомогти АПУ

Інше

Австралія

Зверніть увагу. Інформаційна довідка актуальна станом на 11.04.2022

20 березня 2022 року Уряд Австралії оголосив про посилену підтримку українців, які постраждали від війни Російської Федерації проти України.

🔻Які документи потрібні для того, щоб в’їхати до Австралії?

Громадяни України для в’їзду до Австралії повинні мати чинний закордонний паспорт та австралійську візу. Неповнолітні діти можуть бути вписані до паспорту одного з батьків.

Громадяни України, які не мають чинного міжнародного проїзного документа, мають звернутися до Державної міграційної служби України або найближчого посольства чи консульства України. На сьогодні існує можливість отримання українського посвідчення особи у посольства та консульства України в таких державах, як Польща, Словаччина, Угорщина та Румунія.

Для в’їзду до Австралії неповнолітні особи повинні мати дозвіл обох батьків (у разі подорожі з одним з батьків або взагалі без супроводу батьків).

Усі пасажири, які прибувають до Австралії повітряним транспортом, повинні заповнити цифрову пасажирську декларацію за посиланням: https://www.homeaffairs.gov.au/covid19. Інформацію про стан здоров’я, вакцинацію та результати тесту на COVID-19 слід надати не раніше ніж за 72 години до вильоту.

🔻Які види віз можуть отримати громадяни України для в’їзду до Австралії?

Австралія пропонує різноманітні варіанти візового в’їзду для громадян України, а саме візи для: відвідування (у тому числі родичів), туризму, навчання, роботи (короткострокові та довгострокові, кваліфіковані та спонсоровані, ділові, інвестиційні), постійного проживання (резидентство, воз’єднання із сім’єю), біженців, гуманітарні віз та інші.

🔻Чи передбачено спеціальні візи для громадян України?

У даний час в Австралії громадянам України надаються тимчасові гуманітарні візи (як тим українцям, які вже перебувають в Австралії, так і тим, що прибудуть в найближчі місяці). Строк чинності гуманітарної візи – 3 роки.

Водночас Уряд Австралії розглядає питання можливості надання громадянам України, які прибули до країни після 24 лютого 2022 року, постійних візових варіантів.

Також для всіх громадян України, які мають австралійську візу, термін дії якої закінчується до 30 червня, термін візи буде автоматично продовжено на 6 місяців.

🔻Як подати заявку на отримання тимчасової гуманітарної візи?

Громадяни України мають подати онлайн-заявку на отримання візи до Департаменту внутрішніх справ Уряду Австралії на його сайті.

У разі виникнення труднощів з поданням онлайн-заявки, слід надіслати запит через веб-форму https://www.homeaffairs.gov.au/help-and-support/ukraine-visa-support/contact-form-for-ukraine з додаванням копії проїзного документа.

Заявки на отримання віз від громадян України (особливо для тих, хто має зв’язок з Австралією) розглядаються Департаментом внутрішніх справ Уряду Австралії в пріоритетному порядку.

Для отримання візи через веб-форму слід надати дійсний закордонний паспорт громадянина України (діти можуть бути вписані до паспорту одного з батьків), інше посвідчення особи, а також внутрішній паспорт громадянина України (ID картку) для підтвердження особи заявника.

Якщо у громадянина України відсутній дійсний закордонний паспорт або посвідчення особи, слід надати інформацію про зусилля, зроблені для отримання цих документів (електронні листи, листування з українськими органами влади тощо), а також будь-які інші документи, що посвідчують особу.

Під час отримання віз громадянам України Департамент внутрішніх справ Уряду Австралії надає різноманітні послуги (консультування міграційними агентами, переклад документів, усний переклад тощо).

🔻Чи слід громадянам України для отримання візи проходити медичний огляд?

За загальним правилом така потреба відсутня.

Проте за запитом співробітника міграційного відомства заявники на візу мають пройти імміграційну медичну експертизу у зареєстрованого лікаря. Список таких лікарів доступний на веб-сайті Департаменту внутрішніх справ Уряду Австралії.

🔻Які можливості надає громадянам України австралійська тимчасова гуманітарна віза?

Тимчасова гуманітарна віза дозволяє громадянам України проживати на території Австралії, працювати, отримувати доступ до системи медичного забезпечення Medicare та соціальних послуг.

Неповнолітнім громадянам України надається можливість продовження навчання в закладах освіти.

Корисні контакти та посилання в Австралії:

– Глобальний сервісний центр: в Австралії – телефон: 131 881; за межами Австралії – телефон: +61 2 6196 0196;

– Служба безкоштовного перекладу документів для громадян України The Migration Translators – телефон: 1800 962 100;

– інформація щодо отримання віз для громадян України на веб-сайті Департаменту внутрішніх справ Уряду Австралії: https://www.homeaffairs.gov.au/help-and-support/ukraine-visa-support

✅Контактні дані Посольства України в Австралії

2601, Австралія, Канберра, вул. Маркус Кларк Стріт 60, поверх 12, офіс 1

Телефони: +61-26-23-05-789; +61-26-24-72-182

Електронна пошта:  emb_au@mfa.gov.ua

Веб-сайт: https://australia.mfa.gov.ua

Джерело: матеріали підготовлені Віталієм Уркевичем доктором юридичних наук, професором  – Суддею Великої палати Верховного Суду для телеграм каналу «Мої права за кордоном», автор каналу Олена Кібенко – Суддя Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду, доктор юридичних наук.

Related posts
ІншеНовини

Результати засідання Етичної комісії АПУ

ІншеПодії

Криптовалюти та професійні виклики в роботі юриста

ІншеНовини

Взяти участь в Електронному суді можна за допомогою Дія.Підпису.

ІншеНовини

Асоціація правників України закликає приєднатися до волонтерського руху #адвокатиЗСУ