Ви маєте змогу допомогти АПУ

Інше

Азербайджан

Зверніть увагу. Інформаційна довідка актуальна станом на 28.03.2022

Відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів Азербайджанської Республіки №9 від 13.01.2022 Україну внесено до переліку країн, громадяни яких без карантинних обмежень можуть в’їжджати  повітряним транспортом на територію Азербайджанської Республіки за наявності: дійсного закордонного паспорта; документу, що підтверджує проходження повного курсу вакцинації; наявності сертифікату про негативний результат ПЛР-тесту, зробленого не пізніше як за 72 години до перетину кордону.

❗️❗️❗️Водночас, для іноземців, у тому числі, громадян України відповідно до рішення Оперативного штабу Кабінету міністрів Азербайджанської Республіки від 05.04.2020 продовжує діяти заборона щодо перетину сухопутних кордонів Азербайджанської Республіки наземним транспортом.

Рішення країни щодо прийняття тимчасово переміщених осіб з України Урядом Азербайджану не прийнято.

Медична допомога:

За номером телефону 103. Надання невідкладної медичної допомоги іноземним громадянам в АР здійснюється на безоплатній основі в державних лікувальних закладах (у т.ч. у разі виникнення раптових гострих захворювань, які загрожують життю). Інформацію щодо переліку лікувальних закладів із зазначенням адрес та номерів телефонів можна отримати на веб-сторінці http://www.azerbaijans.com/content_868_ru.html

Режим в’їзду: Безвізовий

Візи не оформлюються. В’їзд здійснюється за закордонними паспортами. Термін одноразового перебування не має перевищувати 90 днів. Для продовження перебування на термін більше 90 днів, за наявності відповідних підстав, необхідно звернутися до Державної міграційної служби АР для оформлення відповідних дозвільних документів.

УВАГА! Протягом 15 днів з дати в’їзду необхідно зареєструватися в державній міграційній службі Азербайджану. Процедуру здійснює приймаюча сторона шляхом надсилання анкети на електронну адресу зазначеної Служби

http://www.migration.gov.az/index.php?section=012&subsection=065&lang=az&pageid=4747.

При в’їзді на термін менше 15 діб реєстрація не здійснюється. За порушення міграційного режиму стягується грошовий штраф у розмірі від 300 до 500 манатів. Додаткові документи при в’їзді наразі не вимагаються.

Чи слід клопотати про статус біженців?

Після приїзду до Азербайджану можна звернутись особисто до Державної міграційної служби АР. Рішення про надання статусу біженця приймається Державною міграційною службою протягом трьох місяців з дня реєстрації клопотання про надання статусу біженця.

Які обмеження на в’їзд діють у зв’язку з коронавірусом COVID-19 та які документи необхідно пред’явити?

Перетин сухопутних кордонів для громадян іноземних держав (у тому числі України) наразі є неможливим у зв’язку з карантинними обмеженнями.

З 13.01.2022 громадянам України дозволено в’їзд до Азербайджанської Республіки за наявності сертифікату, що підтверджує негативний результат ПЛР діагностування коронавірусу (COVID-19), отриманий не пізніше ніж за 72-години до перетину кордону, та документу, що підтверджує проходження повного курсу вакцинації (дві дози (одна доза у разі щеплення вакциною Johnson&Johnson та Sputnik Light).

Перетин кордону без біометричного закордонного паспорта – так чи ні?

Так.

Що робити, якщо строк дії закордонного паспорта закінчується. З вами дитина без закордонного паспорта:

На період дії військового стану в Україні, 01 березня 2022 року набула чинності Постанова Кабінету Міністрів України від 28.02.2022 №170 «Деякі питання внесення інформації до паспорта громадянина України для виїзду за кордон» та діятиме протягом року з дня припинення військового стану в Україні

Відповідно до Постанови затверджено Тимчасовий порядок про внесення певної інформації до паспорта громадянина України для виїзду за кордон (далі – закордонний паспорт), а саме:

 • у разі закінчення строку дії закордонного паспорта такий паспорт може бути продовжений. Термін можливого продовження паспорта – до 5 років;
 • продовження терміну дії закордонного паспорта може бути оформлено не раніше, ніж за 3 міяці до закінчення терміну дії паспорта;
 • закордонний паспорт дитини до 12 років може бути продовжений на термін не більше, ніж термін його видачі;
 • дані дітей до 16 років, за відсутності у них закордонного паспорта, можуть бути внесені до закордонного паспорту батьків з вклеюванням фотокартки дитини/дітей із зазначенням їх персональних даних. Така інформація про дитину посвідчує особу та підтверджує громадянство України такої дитини.

Законний представник для внесення до закордонного паспорту інформації про дитину подає до Посольства України в Азербайджанській Республіці такі документи:

 • закордонний паспорт;
 • заяву про внесення до закордонного паспорту інформації про дитину;
 • свідоцтво про народження або документ, що підтверджує факт народження, виданий компетентними органами іноземної держави;
 • У разі відсутності свідоцтва про народження законний представник може подати витяг з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про державну реєстрацію народження;
 • дві фотокартки дитини розміром 3,5 х 4,5 см (фон для фотографування особи має бути однорідним, світлим (білим або світло-сірим) та контрастувати з обличчям особи, одягом, волоссям (за наявності);
 •  документ, що підтверджує повноваження особи як законного представника.
 • Видані компетентними органами іноземної держави документи, що подаються для внесення до закордонного паспорту інформації про дитину, засвідчуються в установленому законодавством порядку, якщо інше не передбачено міжнародними договорами України. Такі документи подаються з перекладом українською мовою, засвідченим нотаріально.
 • Внесення інформації про дитину здійснюється в день звернення законного представника – безоплатно.
 • Внесення до закордонного паспорта інформації про продовження строку його дії здійснюється в день звернення особи, на чиє ім’я оформлено паспорт, чи її законного представника – безоплатно.

Перетин кордону з домашніми тваринами:

Для ввезення домашніх тварин на територію Азербайджану з інших країн потрібна наявність Міжнародного Ветеринарного Паспорта із зазначенням вакцинації проти сказу (мінімум за 30 днів до в’їзду та максимум через 1 рік після вакцинації).

✅Контакти:

Посольство України в Азербайджанській Республіці

Адреса: 1069, Азербайджанська Республіка, м. Баку-69, вул. Ю.Везірова (Чеменземінлі), 49

Телефон: tel:+99 412 449 40 95; +99 412 441 27 06.

Гаряча лінія: tel: +994 50 255 75 18

email: emb_az@mfa.gov.ua

Сайт: https://azerbaijan.mfa.gov.ua/

Джерело: Телеграм канал «Мої права за кордоном», автор каналу Олена Кібенко – Суддя Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду, доктор юридичних наук.

Related posts
ІншеПодії

Криптовалюти та професійні виклики в роботі юриста

ІншеНовини

Взяти участь в Електронному суді можна за допомогою Дія.Підпису.

ІншеНовини

Асоціація правників України закликає приєднатися до волонтерського руху #адвокатиЗСУ

Інше

Австралія