Ви маєте змогу допомогти АПУ

Інше

Греція

  • Актуальна довідка англійською доступна на сайті PILnet за лінком.

Зверніть увагу. Інформаційна довідка українською опублікована станом на 18.03.2022

У даний час процедура надання громадянам України тимчасового захисту перебуває на обговоренні Уряду Греції, рішення якого очікується найближчим часом.

Алгоритм дій для громадян України, які вимушено опинилися чи затрималися на території Греції, буде розміщено на офіційному сайті Міністерства міграції та притулку Греції за посиланням.

Які документи потрібні для громадян України для в’їзду до Греції?

Громадяни України повинні мати чинний біометричний закордонний паспорт. У такому разі окремої візи чи дотримання іншої процедури для в’їзду до Греції не вимагається.

Водночас громадяни України, які мають закордонні паспорти без біометричних даних, можуть в’їхати на територію Греції за наявності візи для в’їзду або транзитної візи.

Громадяни України, які не мають проїзних документів, можуть в’їхати на територію Греції лише через контрольно-пропускний пункт Промахонас, де представниками дипломатичної установи України у Греції їм буде видано відповідний сертифікат (на підставі документів, що підтверджують громадянство України).

Якщо діти громадян України не мають проїзних документів, співробітники Грецької Поліції вказують під штампом про в’їзд у закордонному паспорті громадянина кількість неповнолітніх дітей, які в’їзджають. Для цього громадянин України має надати довідку про сімейне становище або свідоцтво про народження дітей.

Грецька влада не здійснює перевезення переміщених осіб із контрольно-пропускних пунктів в’їзду до міст поселення в країні.

Громадяни України можуть в’їзджати до Греції разом з домашніми тваринами (бажано пред’явити документ щодо здоров’я тварини).

Чи можуть неповнолітні громадяни України в’їхати до Греції без супроводу?

Така можливість існує.

У цьому випадку задіюється Національний механізм виявлення та захисту неповнолітніх осіб без супроводу від Міністерства міграції та притулку Греції з метою перевезення дітей до спеціальних центрів термінової гостинності.

Протягом якого часу громадяни України можуть залишатися в Греції?

Громадяни України можуть залишитися в Греції протягом 90 днів без спеціального дозволу.

Громадянам України, які прибули до Греції з України після 24 лютого 2022 року, а також громадянам України, які перебували в Греції та перевищили строк перебування (90 днів протягом 180 днів) і не змогли залишити територію Греції у зв’язку з війною в Україні, надається тимчасовий захист.

Яка процедура отримання тимчасового захисту громадянами України в Греції?

Деталі цієї процедури у даний час опрацьовуються Урядом Греції.

Проте вже зараз громадяни України мають право подати запит на отримання статусу тимчасового захисту на 1 рік з правом доступу до ринку праці та медичної та фармацевтичної допомоги відповідно до Директиви 2001/55/ЕС. Рішення про надання тимчасового захисту має бути прийнято протягом 90 днів.

З метою отримання тимчасового захисту в даний час слід звертатися або за телефоном 0030 2131629600 або електронною поштою: ukraine@migration.gov.gr.

Найближчими днями мають бути визначені пункти, в яких Служба притулку Міністерства міграції та притулку Греції буде приймати запити на отримання громадянам України тимчасового захисту.

Які умови надання тимчасового захисту громадянам України в Греції?

Як і інші країни-члени ЄС, Греція надає тимчасовий захист громадянам України, членами їх сімей, які були змушені покинути Україну через війну. Також тимчасовий захист надається громадянам України, як перебували в Греції до 24 лютого 2022 року та внаслідок війни не можуть повернутися до України.

Які права надає громадянам України тимчасовий захист в Греції?

Відповідно до загального підходу в країнах-членах ЄС, тимчасовий захист надає громадянам України право на проживання в Греції, на роботу, а також доступ до освіти, медичного обслуговування та соціальних послуг.

Інформація щодо грошових виплат громадянам України наразі відсутня.

До отримання тимчасового захисту громадяни України можуть отримати медичну допомогу в державних лікарнях, лікувальних закладах Греції при госпіталізації у невідкладних випадках або у випадку пологів. Тимчасовий захисту надасть громадянам України повний доступ до медичної та фармацевтичної допомоги.

Доступ до системи державної освіти Греції для дітей громадян України є вільним. Реєстрація дітей здійснюється безпосередньо в школі в районі проживання.

Чи існує система надання житла в Греції?

У разі потреби для громадян України надаються послуги короткострокового надання  житла у центрі гостинності відкритого типу в муніципалітеті Сінтики провінції Серрес.

Особи, які бажають отримувати житло протягом більш тривалого періоду, можуть подати відповідний запит на адресу електронної пошти Міністерства міграції та притулку Греції: ukraine@migration.gov.gr. У запиті слід вказати кількість членів сім’ї, їх імена, стать та вік, а також інші обставини (серйозне захворювання, інвалідність, вагітність).

Корисні контакти та посилання в Греції:

  • Міністерство міграції та притулку Греції: тел. 0030 2132128888 (цілодобово); 0030 2132128380; 0030 2132128381; 0030 2132128382, електронна пошта: ssuam.tracing@migration.gov.gr
  • Посольство України в Греції: вул. Стефану Дельта, 2, м. Афіни, р-н. Філотеї, 152 37, Греція, тел.: +30-210 68 00 230; +30- 210 68 56 172, сайт: http://greece.mfa.gov.ua, електронна пошта: ukrembingrc@gmail.com
  • Контрольно-пропускний пункт Промахонас: тел. +30 23230 41079,
  • Гаряча лінія Консульства України в Салоніках тел.: +30 6934077385.

Джерело: Телеграм канал «Мої права за кордоном», автор каналу Олена Кібенко Суддя Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду, доктор юридичних наук.

Матеріали підготовлені Віталієм Уркевичем доктором юридичних наук, професором  – Суддею Великої палати Верховного Суду

Related posts
ІншеНовини

Результати засідання Етичної комісії АПУ

ІншеПодії

Криптовалюти та професійні виклики в роботі юриста

ІншеНовини

Взяти участь в Електронному суді можна за допомогою Дія.Підпису.

ІншеНовини

Асоціація правників України закликає приєднатися до волонтерського руху #адвокатиЗСУ