Ви маєте змогу допомогти АПУ

Інше

Ірландія

  • Актуальна довідка англійською доступна на сайті PILnet за лінком.

Зверніть увагу. Інформаційна довідка українською опублікована станом на 18.03.2022

Громадянам України для поїздки в Ірландію не потрібна віза. Також, Уряд дозволив перетинати кордон за будь-якими документами, що посвідчують особу (внутрішні паспорти, свідоцтва про народження, паспорти, термін дії яких закінчився, ID-картки тощо).

Тимчасовий захист в Ірландії дозволяє проживати в країні протягом 1 року (строк може бути продовжений), а також отримати доступ до працевлаштування або самозайнятості, допомоги в отриманні житла, навчанню дітей (до 18 років), медичної допомоги та іншої державної підтримки. Скористатися тимчасовим захистом можуть:

  1. громадяни України та члени їх сімей, які проживали в Україні до 24 лютого 2022 року;
  2. громадяни третіх країн або особи без громадянства, з членами їх сімей, які мали міжнародний захист або еквівалентний статус національного захисту в Україні та проживали там до 24 лютого 2022 року;
  3. громадяни третіх країн, які проживали в Україні до 24 лютого 2022 року з посвідкою на проживання, які не можуть безпечно повернутися до країни походження.

Одразу після прибуття в країну, в аеропорту Дубліна, вам нададуть лист від міністра юстиції (який підтверджує, що ви стали бенефіціаром тимчасового захисту в Ірландії) та дозвіл на імміграцію.

Житло

У разі, якщо немає можливості знайти житло самостійно, вам буде надано тимчасове безкоштовне житло, наприклад готель. Цим питанням займається Служба розміщення IPAS, пошта: ipasinbox@equality.gov.ie.

Тимчасовий захист

Статус тимчасового захисту дає право отримати соціальний ідентифікаційний номер (PPSN), для цього слід звернутися до місцевого центру Intreo з документом, що посвідчує особу: https://www.gov.ie/en/directory/category/e1f4b5-intreo-offices/

У цьому ж центрі вам допоможуть оформити щотижневу соціальну допомогу, яка виплачується дорослим та дітям. Її розмір залежить від віку та складу родини, але в середньому становить: 206 євро для заявника, 138 євро надбавка на утримання дорослої особи та 40-48 євро на дитину. Також, окремо передбачена допомога на становлення дитини віком до 16 років в розмірі 140 євро.

Робота

Реалізувати право на роботу чи самозайнятість, а також на професійно-технічне навчання допоможе ця сторінка.

Навчання дітей

Детальна інформація щодо догляду за дітьми та навчанню представлена тут.

Медицина

Інформацію про державну охорону здоров’я та безкоштовний доступ до послуг первинної медичної допомоги можна знайти на сайті.

Майте на увазі, що після надання тимчасового захисту в Ірландії ви не зможете скористатися тимчасовим захистом в іншій державі-члені ЄС. Однак подорожувати в межах ЄС (90/180) громадяни України можуть вільно.

Корисні посилання:

Фактичну інформацію про правовий статус українських біженців в Ірландії можна відслідковувати тут:

Телеграм-чати допомоги біженцям в Ірландії:

Джерело: Телеграм канал «Мої права за кордоном», автор каналу Олена Кібенко, Суддя Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду, доктор юридичних наук.
Автор матеріалу
: Ярослав Буличов, голова представництва юридичної компанії «IMMIGRANT INVEST В УКРАЇНІ»

Related posts
ІншеПодії

Криптовалюти та професійні виклики в роботі юриста

ІншеНовини

Взяти участь в Електронному суді можна за допомогою Дія.Підпису.

ІншеНовини

Асоціація правників України закликає приєднатися до волонтерського руху #адвокатиЗСУ

Інше

Австралія