Ви маєте змогу допомогти АПУ

Інше

Нідерланди

 • Актуальна довідка англійською доступна на сайті PILnet за лінком.

Зверніть увагу. Інформаційна довідка українською опублікована станом на 30.03.2022

УМОВИ В’ЇЗДУ ДО НІДЕРЛАНДІВ ГРОМАДЯН УКРАЇНИ, ЯКІ НЕ ЗВЕРТАЮТЬСЯ ЗА ОТРИМАННЯМ ПРИТУЛКУ:

Віза:

Не потрібна, якщо у вас є біометричний паспорт. (Джерело)

Без біометричного паспорту треба мати короткострокову Шенгенську візу. Наразі неможливо подавати заяву на одержання Шенгенської візи. Крім того, Україна наразі не опрацьовує екстрені документи. Уряд Нідерландів наголошує, що у такому випадку слід звернутися до Контакт-центру організації Netherlands Worldwide за телефоном +31 247 247 247 (працює в режимі 24/7). (Джерело)

Документи: 

a) для дорослих: біометричний паспорт (Джерело)

b) для неповнолітніх: біометричний паспорт (Джерело)

Чи дозволяється перетинати кордон дітям без супроводу дорослих? А також дітям у супроводі дорослих, які не є членами їх родин?

ТАК, дозволяється перетинати кордон дітям (без супроводу дорослих). (Джерело)

Covid-19:

На урядовому сайті все ще вказано, що треба подавати інформацію про Covid-19. Зазвичай її перевіряють при реєстрації на авіарейс або виїзд залізницею, тобто на кордоні при в’їзді до Нідерландів її скоріше за все на вимагатимуть. Офіційної інформації з цього питання від уряду Нідерландів немає, але Європейська Комісія чітко вказала, що відсутність документів про Covid-19 не вважатиметься перешкодою для в’їзду до ЄС.

Зазвичай, вам потрібно надати документи, які підтверджують, що ви повністю вакциновані. Наприклад, це може бути QR-код у додатку CoronaCheck. Крім того, дорослі і діти від 12 років повинні надати негативний ПЛР-тест, пройдений максимум за 48 годин до в’їзду до Нідерландів, або тест на наявність антигенів, пройдений максимум за 24 години до в’їзду до Нідерландів.

Необхідно також заповнити декларацію про здоров’я; це можна зробити за посиланням.

Зелена картка (для авто):

Чітких відомостей щодо необхідних документів наразі немає, але треба мати дійсні водійські права, якщо ви хочете керувати автомобілем в Нідерландах. (Джерело)

Документи на домашніх тварин:

Дозволено без документів з дотриманням таких умов

Для українських вимушених переселенців та голландців, які наразі в’їжджають з України зі своїми домашніми тваринами, існують певні вимоги щодо ввезення тварин до ЄС через високий ризик захворювання на сказ тварин з України та через те, що Україна не є членом ЄС. Однак з огляду на нинішню ситуацію уряд вирішив проявляти гнучкість щодо цієї вимоги.

За можливості вас попросять зареєструвати свою домашню тварину в Управлінні з безпеки харчових продуктів (Нідерланди) (NVWA) до прибуття в Нідерланди.

 • Якщо ви їдете автомобілем, це можна зробити у країні транзиту. 
 • Якщо ви прибуваєте літаком, по прибутті треба зареєструвати вашу домашню тварину при проходженні митниці в аеропорту. Якщо можливо, звертайтеся електронною поштою до амстердамського відділення NVWA в аеропорту Схіпхол за адресою aas@nvwa.nl, вказавши максимум інформації про тварину та маршрут слідування. 

Крім того, власники домашніх тварин повинні якнайшвидше після прибуття показати тварину ветеринару, а до цього тримати домашніх тварин подалі від інших людей і тварин. 

Скільки часу можна перебувати на території країни: 

За наявності біометричного паспорту ви можете перебувати на території Нідерландів, без необхідності просити притулку, щонайменше 90 днів (так званий «період вільного перебування»). Строк перебування можна подовжити ще максимум на 90 днів (тобто, загальний період перебування становитиме 180 днів), якщо скінчився період вільного перебування або термін дії візи. У разі закінчення періоду вільного перебування або терміну дії візи негативних наслідків не буде. 

 • Якщо у вас вже є дозвіл на проживання, ви можете залишитися в Нідерландах. 
 • Якщо ви прибули у Нідерланди за короткостроковою візою, ви можете залишатися у Нідерландах.

Можливо, на наступному етапі Вам доведеться звернутися за одержанням дозволу на проживання, якщо наразі у вас його немає. Уряд Нідерландів розробляє особливу процедуру для громадян України. Після завершення її розробки  буде відомо, за яким видом дозволу на проживання вам необхідно буде звернутися, а також, які ви матимете права на роботу, житло, медичне обслуговування, освіту. Уряд запевнив, що вам не треба буде турбуватися про право на проживання в Нідерландах.

Вам не знадобиться негайно по прибутті просити притулку і реєструватися у центрі прийняття та опрацювання заяв Ter Apel.

УМОВИ В’ЇЗДУ В НІДЕРЛАНДИ УКРАЇНЦІВ, ЯКІ ПРОСЯТЬ ПРИТУЛКУ:

Віза: 

Не потрібна, якщо у вас є біометричний паспорт. (Джерело)

Без біометричного паспорту треба мати короткострокову Шенгенську візу. Наразі неможливо подавати заяву на одержання Шенгенської візи. Крім того, Україна наразі не опрацьовує екстрені документи. Уряд Нідерландів наголошує, що у такому випадку слід звернутися до Контакт-центру організації Netherlands Worldwide за телефоном +31 247 247 247 (працює в режимі 24/7).

Документи: 

a) для дорослих: біометричний паспорт (Джерело)

b) для неповнолітніх: біометричний паспорт (Джерело)

ТАК, дозволяється перетинати кордон дітям (без супроводу дорослих) (Джерело).

На урядовому сайті все ще вказано, що треба подавати інформацію про Covid-19. Зазвичай її вимагають при реєстрації на авіарейс або виїзд залізницею, тобто на кордоні при в’їзді до Нідерландів її скоріше за все на вимагатимуть. Офіційної інформації з цього питання від уряду Нідерландів немає, але Європейська Комісія чітко вказала, що відсутність документів про Covid-19 не вважатиметься перешкодою для в’їзду до ЄС.

Зазвичай, вам потрібно надати документи, які підтверджують, що ви повністю вакциновані. Наприклад, це може бути QR-код у додатку CoronaCheck. Крім того, дорослі і діти від 12 років повинні надати негативний ПЛР-тест, пройдений максимум за 48 годин до в’їзду до Нідерландів. або тест на наявність антигенів, пройдений максимум за 24 години до в’їзду до Нідерландів. (Джерело)

Необхідно також заповнити декларацію про здоров’я; це можна зробити за посиланням.

 • Зелена картка (для авто): 

Чітких відомостей щодо необхідних документів наразі немає, але треба мати дійсні водійські права, якщо ви хочете керувати автомобілем в Нідерландах.   

 • Документи на домашніх тварин:

Дозволено без документів з дотриманням таких умов

Для українських біженців та голландців, які наразі в’їжджають з України зі своїми домашніми тваринами, існують певні вимоги щодо ввезення тварин до ЄС через високий ризик захворювання на сказ тварин з України та через те, що Україна не є членом ЄС. Однак з огляду на нинішню ситуацію уряд вирішив проявляти гнучкість щодо цієї вимоги.

За можливості вас попросять зареєструвати свою домашню тварину в Управлінні з безпеки харчових продуктів (Нідерланди) (NVWA) до прибуття в Нідерланди.

 • Якщо ви їдете автомобілем, це можна зробити у країні транзиту. 
 • Якщо ви прибуваєте літаком, по прибутті треба зареєструвати вашу домашню тварину при проходженні митниці в аеропорту. Якщо можливо, звертайтеся електронною поштою до амстердамського відділення NVWA в аеропорту Схіпхол за адресою aas@nvwa.nl, вказавши максимум інформації про тварину та маршрут слідування. 

Крім того, власники домашніх тварин повинні якнайшвидше після прибуття показати тварину ветеринару, а до цього тримати домашніх тварин подалі від інших людей і тварин. 

 • Скільки часу можна перебувати на території країни? 

Якщо ви хочете просити притулку, слід пам’ятати, що розгляд заяви займає певний час. Голландські міграційні служби не будуть розглядати заяви українців про надання притулку протягом найближчих  кількох місяців.

Але наразі вам непотрібно подавати заяву про надання притулку; наявність біометричного паспорту дає вам право перебувати у Нідерландах протягом 90 днів (так званий «період вільного перебування»). Строк перебування можна подовжити ще максимум на 90 днів (тобто, загальний період перебування становитиме 180 днів), якщо скінчився період вільного перебування або термін дії візи. У разі закінчення періоду вільного перебування або терміну дії візи негативних наслідків не буде. 

РЕЖИМ ТИМЧАСОВОГО ЗАХИСТУ. ЯК ПОДАВАТИ ЗАЯВУ  

Чи надає уряд Нідерландів українцям «тимчасовий захист»? ТАК, це стосується громадян України, які проживали в Україні до 24 лютого 2022 году включно. Громадяни інших країн (крім України) та особи без громадянства, які до цієї дати користувалися в Україні правами на міжнародний захист (мають чинний дозвіл на постійне проживання в Україні і не можуть повернутися в свою рідну країну), також можуть користуватися цим видом захисту або рівноцінним видом захисту, що надається у Нідерландах. (Джерело)

Іноземні студенти або іноземні фахівці, які  проживали в Україні до 24.02.2022 р., повинні або повернутися до рідних країн, або, якщо це неможливо, попросити притулку в Нідерландах. 

Куди звертатися із заявою: на кордоні чи до спеціальних служб?

Уряд Нідерландів ще не надав інформацію з цього питання, але зазначив, що надасть більше інформації про наслідки введення в дію директиви про тимчасовий захист у Нідерландах.  

Стосовно українців, які прибувають до Нідерландів, урядом вказано таке: «Якщо у вас є біометричний паспорт, ви можете вільно переміщатися по території Нідерландів і перебувати у країні щонайменше 90 днів протягом так званого «періоду вільного перебування». Тому у вас немає необхідності негайно звертатися до центру подання та обробки заяв Ter Apel або в Імміграційну службу Нідерландів». Це, ймовірно, означає, що немає необхідності подавати заяву про надання тимчасового захисту. (Джерело)

Європейська Комісія заявила, що відповідні органи повинні у будь-якому випадку поінформувати вас по прибутті про те, як подати заяву про надання тимчасового захисту. (Джерело)

Коли подавати заяву? Скільки часу після в’їзду в країну надається на подання заяви. 

Інформація відсутня

Як подавати заяву: Які документи треба надати? Чи є встановлений порядок подання заяви? Чи можна подати заяву онлайн? 

Інформація відсутня

На який період надається тимчасовий захист? 

ЄС прийняв рішення про надання українцям тимчасового захисту. У принципі тимчасовий захист надається строком на один рік, з можливістю подовження кожні 6 місяців, в цілому ще на один рік. Скоріш за все це рішення надійде від ЄС протягом певного часу і поширюватиметься на всіх українців. Вам особисто  не потрібно буде подавати заяву на подовження періоду, на який надано тимчасовий захист.

ЯК ПОДАВАТИ ЗАЯВУ ПРО НАДАННЯ ПРИТУЛКУ:

Куди звертатися: на кордоні чи до спеціальних служб?

Якщо ви хочете подати заяву про надання притулку, слід пам’ятати, що розгляд заяви займає певний час. Голландські міграційні служби не будуть розглядати заяви українців про надання притулку протягом найближчих кількох місяців.

За звичайних обставин, ви мали б негайно звернутися до реєстраційного центру (aanmeldcentrum) у Тер Апель (якщо ви подорожуєте наземним транспортом) або в Схіпхол (якщо ви подорожуєте літаком або поромом). Там вам необхідно було б офіційно подати заяву про надання притулку.

Коли подавати заяву?Скільки часу після в’їзду в країну надається на подання заяви?

За звичайних обставин, ви мали б негайно звернутися до реєстраційного центру (aanmeldcentrum) у Тер Апель (якщо ви подорожуєте наземним транспортом) або в Схіпхол (якщо ви подорожуєте літаком або поромом). Там вам необхідно було б офіційно подати заяву про надання притулку. 

Однак уряд Нідерландів зазначив, що найближчим часом він не розглядатиме заяви про надання притулку від українців. Тому вам непотрібно негайно звертатися до реєстраційного центру в Тер Апелі або до нідерландської міграційної служби. З біометричним паспортом ви в будь-якому разі можете перебувати в Нідерландах протягом 90 днів. (Джерело)

Як подавати заяву?: Які документи треба надати? Чи є встановлений порядок подання заяви? Чи можна подати заяву онлайн?

Подання заяви безкоштовне та відбувається особисто (як описано вище). Після подання заяви про надання притулку в одному з реєстраційних центрів поліція (AVIM) або Королівська військова поліція (KMar) зареєструє вас та проведе ідентифікацію. Для цього вони обшукають ваш одяг та багаж, щоб визначити, чи є у вас будь-які ідентифікаційні документи, інформація про маршрут або інша відповідна інформація про вас. Також вони поставлять вам запитання.

Для цілей реєстрації у вас візьмуть відбитки пальців та зроблять ваше фото. Ці дані будуть зберігатися в національній комп’ютерній базі.

Після цього вас попросять підписати заяву про надання притулку. У результаті буде вважатися, що ви офіційно звернулися за притулком.

Після цього буде 5 стадій: 

 • вас перевірять на факт захворювання туберкульозом; 
 • на третій день після прибуття вам призначать слухання з представником міграційної служби. Ви повинні будете дати відповідь на запитання щодо вашої особи, громадянства, країни походження, сім’ї, документів, освіти, професії, попередньої міграції, вашої подорожі до Нідерландів та причину подання заяви про надання притулку. 

У випадку малолітньої дитини до 12 років без супроводу дорослих слухання не проводиться; 

 • після цього у вас буде час відпочити та підготувати іншу частину заяви. Ймовірно, вас перевезуть до центру для біженців, де вам проведуть безкоштовний медичний огляд, інформаційний брифінг та нададуть юриста;
 • під час п’ятої стадії проводиться загальна процедура з надання притулку (AA), що зазвичай триває 6 днів та включає в себе ще одне слухання, консультацію з юристом та прийняття першого рішення щодо вашої заяви про надання притулку. Цей строк може бути подовжений на 3 дні за процедурою AA+. (Джерело)

Як довго триває розгляд заяви про надання притулку:

Законодавство Нідерландів визначає, що нідерландська міграційна служба (IND) приймає рішення щодо заяви протягом 6 місяців. За необхідності цей строк може бути подовжений на 15 місяців.

Процес збору всієї інформації перед прийняттям рішення також займає певний час залежно від таких обставин (джерело):

Якщо ймовірність надання притулку низька (наприклад, якщо країна походження вважається безпечною), рішення приймають якнайшвидше: 7-10 тижнів. 

Якщо інша країна має прийняти рішення щодо заяви про надання притулку, наприклад, коли заява про надання притулку була подана спочатку в такій іншій країні: 20-21 тиждень. 

Якщо ваша заява розглядається за процедурою AA або AA+ із зазначенням великої ймовірності надання притулку: 19-21 тиждень. (Джерело)

ПОДАЛЬШІ КРОКИ:

Якщо результат розгляду заяви про надання притулку успішний, ви можете забрати дозвіл на проживання в офісі міграційної служби. Міграційна служба надішле вам листа щойно дозвіл на проживання буде готовий. (Джерело) Після цього вам необхідно буде здійснити онлайн запис за посиланням для того, щоб забрати дозвіл. Зазвичай це буде поруч з вашим місцем проживання. Дозвіл на проживання у зв’язку із наданням притулку дійсний протягом 5 років. Ви можете подати запит на подовження строку вашого дозволу ближче до кінця строку його дії за посиланням.

ОРГАНІЗАЦІЇ, ЯКІ МОЖУТЬ ДОПОМОГТИ:

ГУМАНІТАРНА ВІЗА/МАРШРУТИ:

Ви можете подати заявку на отримання постійної або тимчасової гуманітарної візи. Жодна з них не є відритою для українських громадян, однак українці можуть подаватися на них. Однак наразі українці можуть також отримати тимчасовий захист, а згодом – можливість подати заявку про надання притулку.

Ви можете подати заявку на отримання тимчасової гуманітарної візи в таких випадках:

 • насильство, пов’язане з честю / домашнє насильство
 • ви є потерпілим від контрабанди, який не може або не буде сприяти кримінальному провадженню
 • очікування натуралізації
 • неможливість виїхати не з власної вини
 • реміграція згідно із законом про реміграцію
 • якщо ви західна неповнолітня афганка, яка відвідує школу, або ви є одним з її батьків, або братом, або сестрою
 • тимчасове влаштування в прийомну сім’ю або на підставі Гаазької конвенції про захист дітей
 • невиліковна хвороба
 • у випадку наявності наказу про нагляд

Ви можете подати заявку на отримання постійної гуманітарної візи в таких випадках:

 • злочини проти честі / домашнє насильство
 • ви є потерпілим від контрабанди, який не може або не буде сприяти кримінальному провадженню
 • неможливість виїхати не з власної вини
 • тимчасове влаштування в прийомну сім’ю або на підставі Гаазької конвенції про захист дітей
 • лікування

ПОДОВЖЕННЯ СТРОКУ ВІЗИ:

За наявності біометричного паспорту,ви можете перебувати на території Нідерландів без необхідності просити притулку щонайменше 90 днів (так званий «період вільного перебування»). Строк перебування можна подовжити ще максимум на 90 днів (тобто, загальний період перебування становитиме 180 днів), якщо скінчився період вільного перебування або термін дії візи. У разі закінчення періоду вільного перебування або строку дії візи негативних наслідків не буде 

 • Якщо у вас вже є дозвіл на проживання, ви можете залишитися в Нідерландах. 
 • Якщо ви прибули у Нідерланди за короткостроковою візою, ви можете залишатися у Нідерландах.

Можливо, на наступному етапі Вам доведеться звернутися за одержанням дозволу на проживання, якщо наразі у вас його немає. Уряд Нідерландів розробляє особливу процедуру для громадян України. Після завершення її розробки буде відомо, за яким видом дозволу  на проживання вам необхідно буде звернутися, а також які ви матимете права на роботу, житло, медичне обслуговування, освіту. Уряд запевнив, що вам не треба буде турбуватися про право на проживання в Нідерландах.

КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ:

Житло

 • Фонд INLIA (Міжнародна мережа місцевих ініціатив для осіб, які шукають притулок): пропонує безкоштовне житло для в Гронінгені: https://www.inlia.nl/en
 • Багато нідерландських сімей наразі приймають українських громадян, найкраще – зв’язатися з місцевою муніципальною радою, щоб зрозуміти, чи є поруч з вами сім’ї, які готові вас прийняти.

Державні органи 

Транспорт

 • Безкоштовно: Транспортні компанії Нідерландів колективно вирішили, що всі українці наразі можуть користуватися громадським транспортом в Нідерландах безкоштовно. Цим можна скористатися шляхом отримання безкоштовного денного проїзного: https://www.ovpro.nl/special/2022/03/02/hele-nederlandse-ov-gratis-voor-oekraiense-vluchtelingen/

Юридичні послуги

Ментальне здоров’я/Благополуччя

Інші посилання, які можуть бути корисними

 • TaalDoetMeer, a благодійна організація в Утрехті, мета діяльності якої – об’єднання носіїв і не-носїів голландської мови для допомоги у покращенні знань голландської мови https://www.taaldoetmeer.nl/

Джерело: 4refugees.info інформаційний онлайн-ресурс для людей, які змушені покинути рідну країну, стаття доступна за посиланням

Related posts
ІншеНовини

Результати засідання Етичної комісії АПУ

ІншеПодії

Криптовалюти та професійні виклики в роботі юриста

ІншеНовини

Взяти участь в Електронному суді можна за допомогою Дія.Підпису.

ІншеНовини

Асоціація правників України закликає приєднатися до волонтерського руху #адвокатиЗСУ