Ви маєте змогу допомогти АПУ

Інше

Німеччина

  • Актуальна довідка англійською доступна на сайті PILnet за лінком.

Зверніть увагу. Інформаційна довідка українською опублікована станом на 25.02.2022

Біженці з України можуть в будь-який час подати заяву на надання статусу біженця, АЛЕ термін дії вашої візи закінчується, коли ви подаєте заяву на надання статусу біженця. Якщо у вас є біометричний паспорт, термін вашого безвізового перебування закінчується, коли ви подаєте заяву на надання статусу біженця. Тоді ви, як правило, зобов’язані проживати в державному притулку для біженців протягом певного періоду часу і більше не можете вільно визначати своє місцезнаходження.

Тому не рекомендується подавати заяву на надання статусу біженця!

Загальна інформація про перебування

Є дві можливості:

  1. Подовження терміну безвізу на 90 днів додатково. Ви можете обрати цей варіант, якщо у вас є житло (наприклад, у друзів і сім’ї) і вам не потрібні соціальні виплати (наприклад, медичне страхування). Щоб продовжити безвізовий термін ще на 90 днів, зареєструйте своє місце проживання у відомстві з питань громадян. Після того, як ви зареєструєте своє місце проживання, імміграційні органи можуть продовжити ваше перебування на 90 днів додатково. Для подовження надішліть листа на адресу ukraine.kvr@muenchen.de. Будь ласка, вкажіть в електронному листі своє повне ім’я та дату вашого в’їзду. Будь ласка, додайте копію паспорта (відскановану або сфотографовану).
  2. Вид на проживання на 1 рік (ВНЖ). Тільки якщо у вас немає приватного житла: будь ласка, зареєструйтеся для цього в центрі прибуття за адресою Maria-Probst-Straße 14, Мюнхен. Автобусна зупинка: Margot-Kalinke-Strasse, станція метро: Kieferngarten. Центр завжди відкритий, вдень і вночі. Після реєстрації ви маєте право на допомогу на проживання, харчування, одяг або при захворюванні («пільги відповідно до Закону про пільги для шукачів притулку»). Якщо у вас є приватне житло: Ви можете зв’язатися з центром прибуття електронною поштою за адресою (онлайн-реєстрація) ukraine.regierung-oberbayern@reg-ob.bayern.de з такими даними:
  • Повне ім’я
  • Дата народження
  • Копія документа, що посвідчує особу
  • Родичі (кількість супроводжуючих членів сім’ї)
  • Адреса актуального житла
  • Контактна інформація (номер телефону, адреса електронної пошти)

Після цього вам буде надіслано реєстраційні форми. Якщо ви знаєте, де ви будете жити в Мюнхені (адреса приватного чи державного житла), зареєструйте своє місце проживання в відомстві з питань громадян (для регіоіну Розенхайм -> Імміграційне бюро Розенхайм). Якщо ви зареєстровані та зареєстрували своє місце проживання, імміграційні органи можуть надати вам дозвіл на проживання на 1 рік («дозвіл на проживання відповідно до розділу 24 Закону про проживання»). З цією посвідкою на проживання вам дозволено працювати.

Відповідальний за подальші запитання або за подовження в регіоні Розенхайм:

  • Імміграційне бюро
  • Wittelsbacherstr. 53, 83022 Rosenheim
  • 08031/392-01
  • Факс 08031/3929013
  • auslaenderwesen@lra-rosenheim.de

Федеральне управління з питань міграції та біженців, відділ 53A

  • Streitfeldstraße 39, 81673 München
  • +49 911 943 81000
  • Факс +49 911 943 99 99846
  • service@bamf.bund.de
  • Точніше тут: Axel Pohl +49 911 943 81462 Axel.Pohl@bamf.bund.de

відповідальний за: місто Розенхайм, районний офіс Альтьоттінг, районний офіс Бад-Тельц, районний офіс Місбах, районний офіс Розенхайм, районний офіс Штарнберг, районний офіс Дінгольфінг-Ландау

Гроші:

Заявку на отримання соціальної допомоги необхідно подавати через відповідне управління соціального захисту населення. Що і скільки вирішується там. Це завжди залежить від кількості людей тощо. Це може бути оренда, додаткові витрати та, за певних обставин, готівка.

Проживання:

Відповідно до Закону про пільги для шукачів притулку, держава покриває орендну плату та додаткові витрати (також приватне житло) тільки у тому випадку, якщо люди не можуть оплачувати їх зі своїх активів. Субсидію на оренду необхідно подати до відповідного відділу соціальної допомоги.

Робота:

Так, можна працювати! Працевлаштування має бути дозволено імміграційними органами. Регіональна влада зобов’язана вказати в посвідці на проживання, що працевлаштування дозволено, коли видається посвідка на проживання, навіть якщо немає перспективи конкретного працевлаштування.

Особи, які мають дозвіл на проживання для тимчасового захисту в Німеччині, також можуть отримати консультації та послуги з працевлаштування відповідно до SGB III від агенцій зайнятості.

Партнерська програма для українських колег юристів

Німецька асоціація юристів (DAV) запускає партнерську платформу для юристів з України, які виїхали у зв’язку з нападом Росії на Україну, й зараз шукають захисту в Німеччині. Вони встановлюють контакт з юридичними фірмами або місцевими колегами, щоб запропонувати колегам-біженцям (тимчасовий) другий професійний будинок.

Шановні колеги з України, яким потрібна підтримка Німецької асоціації юристів (DAV), будь ласка заповніть форму нижче:

https://dav-international.eu/en/ukraine#collapse_492878

Освіта:

Дитячий садок: У Німеччині вакцинація проти кору є обов’язковою для дітей, які потрапляють у дитячі садки. Щеплення проводять педіатри та медичні практики.

Школа: В Німеччині усі діти віком від шести або семи років вважаються повинні ходити до школи.

Більше інформації:

Міграційна служба з питань дітей та молоді Розенхайм Diakonisches Werk Rosenheim e.V. Jugendhilfe Oberbayern Innlände 4a, 83022 Rosenheim

Навчання:

Академічні досягнення, здобуті в Україні, приймаються також у Німеччині. Зрештою, рішення про те, чи продовжувати навчання, приймає Університет або Вища професійна школа. Зверніться до місцевого вищого навчального закладу.

Німецька служба академічних обмінів (DAAD) надає інформацію про навчання та можливості фінансування в Німеччині. Тут ви можете знайти інформацію про навчання в Німеччині німецькою та українською мовами.

Страхування:

Страхування цивільної відповідальності не покривається державою. Чи буде покриватися можлива шкода приватного житла, ще уточнюється.

Медичне страхування / медична допомога:

У невідкладних випадках можна звернутися до лікарень швидкої допомоги. Існують довідки на лікування, що надаються відділом соціальної допомоги. Тож зателефонуйте і скажіть, що вам необхідно до лікаря, і вам дадуть довідку на лікування. В Баварії

наразі не видаються медичні картки. Вийняток: якщо ви не виконуєте роботу, яка підлягає обов’язковому страхуванню.

У Мюнхені також є практики «Refudocs».

Корисні посилання:

Міграційна служба з питань дітей та молоді Розенхайм Diakonisches Werk Rosenheim e.V. Jugendhilfe Oberbayern Innlände 4a, 83022 Rosenheim

Related posts
ІншеНовини

Результати засідання Етичної комісії АПУ

ІншеПодії

Криптовалюти та професійні виклики в роботі юриста

ІншеНовини

Взяти участь в Електронному суді можна за допомогою Дія.Підпису.

ІншеНовини

Асоціація правників України закликає приєднатися до волонтерського руху #адвокатиЗСУ