Ви маєте змогу допомогти АПУ

Інше

ОАЕ (Об’єднані Арабські Емірати)

Зверніть увагу. Інформаційна довідка опублікована станом на 01.04.2022

Усі громадяни України, які прибувають до ОАЕ, з 3 березня 2022 року мають право безвізового в’їзду і перебування на території Еміратів відповідно до умов Меморандуму про взаєморозуміння між Кабінетом Міністрів України та Урядом ОАЕ про взаємне скасування візових вимог від 02.11.2017 (набув чинності для України 31.12.2017) https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/784_002-17#Text.

Меморандум передбачає, що

– Українці, які володіють дипломатичними і службовими паспортами з безконтактним електронним носієм (біометричні паспорти), строк дії яких становить не менше 6-ти місяців, можуть в’їжджати, виїжджати, прямувати транзитом та перебувати без віз на території ОАЕ терміном до 90 днів протягом кожних 180 днів.

– Власники паспортів громадянина України для виїзду за кордон з безконтактним електронним носієм (біометричні паспорти), строк дії яких становить не менше 6-ти місяців, можуть в’їжджати, виїжджати, прямувати транзитом та перебувати без віз на території Об’єднаних Арабських Еміратів строком до 30 днів.

– Громадяни України, які користуються цими документами, не мають права працювати, залучатися до будь-якої професійної діяльності або навчатися на території Об’єднаних Арабських Еміратів, якщо тільки вони не отримали на це дозвіл згідно з відповідним законодавством ОАЕ.

️Таким чином, після 03.03.2022 українці можуть в’їхати як туристи на загальних умовах. Жодного додаткового захисту чи підтримки для них законодаством не передбачено.

✅ Водночас, Міністерство закордонних справ і міжнародного співробітництва ОАЕ повідомило, що, враховуючи гуманітарні умови, в яких опинилися громадяни України, прийнято рішення про надання можливості громадянам України, які заїхали до Еміратів до 3 березня 2022 року, перебувати на території країни терміном до одного року за умови проходження відповідної процедури продовження перебування в ОАЕ (без сплати штрафів за перевищення терміну перебування на території ОАЕ).

17.03.2022 Посольство України в ОАЕ повідомило про те, що не дивлячись на численні офіційні звернення Посольства щодо прискорення опрацювання порушеного питання та визначення відповідної процедури, еміратська сторона досі не надала офіційного роз’яснення.

У цьому зв’язку посольство повідомило, що наразі діють правила продовження терміну перебування в ОАЕ, визначені еміратською стороною відповідно до Меморандуму про взаєморозуміння між Кабінетом Міністрів України та Урядом ОАЕ про взаємне скасування візових вимог, а саме 30 днів від дати перетину кордону та продовження терміну перебування до 90 днів.

У випадку, якщо перебування не було продовжено, передбачені штрафи (штрафи починають нараховуватися після спливу 10 днів з дати закінчення строку легального перебування, тобто без штрафів можна перебувати на території ОАЕ 40 днів  (https://u.ae/en/information-and-services/visa-and-emirates-id/visa-fees).

Посольство України в ОАЕ повідомило, що продовжує наполегливу роботу з уповноваженими органами Еміратів для якнайшвидшого вирішення вищезгаданого питання і про результати проведеної роботи повідомить на офіційних інформаційних ресурсах дипустанови.

Посольство також просить з метою визначення кількості громадян України, які прибули до ОАЕ до 3 березня 2022 року, надсилати скановану копію першої сторінки паспорта громадянина України для виїзду за кордон, а також скановану копію сторінки з відміткою про перетин кордону ОАЕ (або інформацію про перетин кордону ОАЕ, отриману за посиланням: https://smartservices.icp.gov.ae/…/client/default.html…) на електронні адреси Посольства України в ОАЕ emb_ae@mfa.gov.ua та embuatotheuae@gmail.com. В електронному листі просимо також вказати контактний номер телефону.

Контакти:

Посольство України в Об’єднаних Арабських Еміратах та Бахрейні (межі консульського округу установи – емірат Абу-Дабі, Королівство Бахрейн)

Адреса: Abu Dhabi, Zone 1, Sector 34, 13th Street, Villa #4

Телефон: +9712 632 75 86

Гаряча лінія: +9715 04425313

Email: emb_ae@mfa.gov.ua

Сайт: http://uae.mfa.gov.ua/ua

Консульство України в Дубаї (межі консульського округу установи – північні емірати: Аджман, Дубай, Фуджейра, Рас-ель-Хайма, Шарджа, Умм-Ель-Кувейн)

адреса: ОАЕ, м. Дубай, Джумейра, Аль Сафа 1, Вулиця 25, Вілла 25, 414150

телефон: +971-43-85-76-68

• консульські питання

• +971-43-85-76-60

• візові питання

• +971-42-05-59-13

Гаряча лінія: +971- 5080- 426-79

факс:+971-43-85-76-65

e-mail: cons_dubai@mfa.gov.ua

Джерело: Телеграм канал «Мої права за кордоном», автор каналу Олена Кібенко – Суддя Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду, доктор юридичних наук.

Related posts
ІншеНовини

Результати засідання Етичної комісії АПУ

ІншеПодії

Криптовалюти та професійні виклики в роботі юриста

ІншеНовини

Взяти участь в Електронному суді можна за допомогою Дія.Підпису.

ІншеНовини

Асоціація правників України закликає приєднатися до волонтерського руху #адвокатиЗСУ