Ви маєте змогу допомогти АПУ

Інше

Туреччина

Все що може запропонувати Туреччина – це тимчасове перебування протягом 90 днів (без права роботи, є можливість користуватися банківськими послугами, соціальними послугами, але поки що не зрозуміло якими саме) або подання документів на статус біженця (у наданні якого скоріше за все буде відмовлено, адже Туреччина не має спільних кордонів з Україною тобто не “першою безпечною країною”).

Посольством України в Туреччині 15.03.2022 була оприлюднена інформація для громадян України, які виїжджають до Туреччини у зв’язку з війною Росії проти України.

Надані такі роз’яснення та рекомендації.

Перед виїздом до Туреччини, а також в разі Вашого вже перебування в країні просимо внести інформацію про себе за наступною формою.

В разі запланованого групового в’їзду до Туреччини крім зазначеної форми прохання направити на гарячу лінію Посольства України список громадян з відповідними даними +90 539 550 98 98 (WhatsApp, Signal, Telegram).

Вимоги турецької сторони до документів при перетині кордону громадянами України:

 • Наявність закордонного паспорта (біометричного або звичайного)/ID – карти, який є діючим. В разі слідування суходолом через країни ЄС є можливість продовжити термін дії паспорту в Посольстві України в Румунії, або Посольстві України в Болгарії безкоштовно;
 • В разі відсутності у дитини закордонного паспорту питання пропуску дитини по свідоцтву про народження, пропуску у супроводі представників за довіреністю вирішується в індивідуальному порядку у взаємодії Посольства із Державною міграційною службою Туреччини.

Якщо Вам є де проживати:

Дозволений термін перебування в країні для громадян України складає 90 днів на півроку (в разі перевищення питання не сплати штрафу опрацьовується індивідуально через дипломатичні установи України разом з Державною міграційною службою Туреччини);

Необхідно податися заявою до відділення державної міграційної служби Туреччини по місцю перебування https://e-ikamet.goc.gov.tr для отримання короткострокової посвідки на проживання (туристичної).

Посвідка на проживання необхідна для легалізації статусу, користування банківськими послугами, соціальними послугами та мобільним зв’язком;

Якщо Вам немає де проживати:

 • Перед в’їздом заповніть будь-ласка форму;
 • Інформуйте консула повідомленням за телефоном гарячої лінії +90 539 550 98 98 (Анкара), +90 530 612 55 77 (Стамбул), +90 554 169 96 60 (Анталія);
 • Заповніть форму Державної міграційної служби Туреччини за посиланням https://www.goc.gov.tr/uluslararasi-koruma для отримання статусу міжнародного захисту та відповідної гуманітарної посвідки на проживання.

При цілеспрямованій евакуації з України до Туреччини просимо врахувати наступне:

 • Турецька Республіка не є прикордонною країною і такою яка може надати статус біженця та повний пакет соціального забезпечення як це роблять суміжні європейські держави;
 • При слідуванні до Туреччини з України суходолом зважайте на вимогу транзитних європейських країн (Болгарія та Румунія) наявності біометричних документів, у т.ч. на дітей;
 • Туреччина є мусульманською країною, а державна мова виключно турецька, просимо зважати на культурно-релігійні особливості країни. Також в Туреччині діють школи з обов’язковою турецькою мовою.
 • Турецькою стороною забезпечено евакуацію автобусами громадян України (виключно змішані шлюби та члени родин громадян Туреччини) з мм. Чернівці, Вінниця, Київ, Львів – Стамбул. Зі свого боку українською стороною з Туреччини до України.
 • Без дозволу на роботу громадяни України не матимуть права працевлаштовуватись. Працевлаштування можливе лише після отримання гуманітарної посвідки на проживання, або при в’їзді по робочій візі.

✔️Додатково:

 • Громадяни, що подали заяву на отримання статусу міжнародного захисту та потребують житло, можуть звернутися до місцевих відділень міграційної служби. Рішення буде прийматися по кожному випадку окремо.
 • Громадяни, що отримали відповідний статус, можуть мати соціальне страхування терміном дії на 1 рік. За деталями звертатися до місцевих відділень міграційної служби.

Центральні органи:

 • Стамбул:   İl Göç İdaresi Müdürlüğü Kumkapı Koordinasyon Merkezi
 • Анкара:  Ankara İl Göç İdaresi Müdürlüğü Ek Hizmet Binası

В інших регіонах звертатися до місцевих відділень міграційної служби

Джерело: Телеграм канал «Мої права за кордоном», автор каналу Олена Кібенко – Суддя Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду, доктор юридичних наук.

Related posts
ІншеПодії

Криптовалюти та професійні виклики в роботі юриста

ІншеНовини

Взяти участь в Електронному суді можна за допомогою Дія.Підпису.

ІншеНовини

Асоціація правників України закликає приєднатися до волонтерського руху #адвокатиЗСУ

Інше

Австралія