Ви маєте змогу допомогти АПУ

Інше

Велика Британія

Зверніть увагу. Інформаційна довідка українською опублікована станом на 18.03.2022

Віза

Для того щоб потрапити до Великої Британії потрібна віза. На відміну від Європейського Союзу, який дозволяє українцям трирічне проживання без візи, Велика Британія зберегла контроль над в’їздом, а прем’єр-міністр Борис Джонсон сказав, що було «розумно мати базову можливість перевіряти, хто в’їжджає» до країни.

Кількість українських біженців, які отримали візи за новою схемою Великої Британії, зросла з приблизно 50 у неділю до 300.

Існують два основних шляхи отримання британської візи для українців:

  1. мають бути родичі у Великій Британії – йдеться виключно про громадян цієї країни (подружжя, цивільний партнер, наречена чи наречений, фактичний партнер (якщо стосунки тривають більше 2 років), діти, батьки, внуки, бабусі, дідусі, брати, сестри, свекор, свекруха);
  2. знайдений британський спонсор для їх перебування у країні (для цього 18.03.2022 запроваджено спеціальну програму “Дім для України”). Спонсором може бути як людина, так і організація (благодійна чи комерційна). 350 фунтів на місяць отримує спонсор для покриття витрат.

Роз’яснення щодо обох програм (відео).

Віза та всі процедури з її видачі є безкоштовними.

Українці, які отримають таку візу, мають право жити та працювати у Великобританії протягом трьох років. Також вони отримують доступ до медичного страхування, соціальної допомоги, освіти, матимуть право на безплатне відвідування курсів вивчення англійської мови.

Подати заявку можна онлайн за наступним посиланням. Заява заповнюється спільно зі спонсором.

Для цього потрібний діючий або закордонний паспорт зі штампом про продовження дії, проставленим українською міграційною службою. Якщо ви маєте такий документ, то персональне відвідування візового центру не потрібно.

Така заява є одночасно заявою на видачу біометричного імміграційного документа (біометрику потрібно буде здати вже після прибуття до Великої Британії).

Подати на візу може громадянин України, який проживав в Україні до 1 січня 2022 року та знаходиться за межами Великої Британії.

У разі позитивного рішення ви отримаєте лист-підтвердження від UK Visas and Immigration, за наявності якого зможете купити квитки на літак чи інший транспорт.

На пункті пограничного контролю на території Великої Британії ви отримаєте печатку у ваш закордонний паспорт, яка надає право на проживання, освіту та роботу у Великій Британії на 6 місяців.

Протягом цих 6 місяців ви можете здати біометричні дані та отримати біометричний дозвіл на проживання до трьох років. Ви не повинні це робити одразу після прибуття до Великої Британії.

Прихисток

Є можливість поселитися в невеликий котедж у Кірріемуїрі, Шотландія, у якому є спальня з односпальним та двоспальним ліжком. Готові прийняти одну родину. Контактувати з Вікторією Красновою vkrasnova@uba.ua

Прихисток у Вівенхо в Ессексі

«Ми живемо у Вівенхо в Ессексі, який знаходиться в одній годині їзди від Лондона і добре обслуговується громадським транспортом. У нас є одна кімната з двоспальним ліжком, яка підійде для одного дорослого та однієї дитини. Зараз з нами живе одна дитина – донька 13 років, два собаки, два папужки та інші звірята. У кімнаті є ванна кімната та туалет. Ми можемо зробити його доступним на шість місяців, а можливо й більше. Наша донька із задоволенням допоможе доглядати за дитиною її віку або молодшою.

Я адвокат і викладаю право в університеті Ессекса.

Ми можемо зустріти вас і домовитися про те, щоб привезти до нас додому.»

Контактувати з Інною Ліньовою iliniova@uba.ua

Прихисток неподалік Лондона

Кімнату в будинку неподалік від Лондона. Для жінки з дитиною.

Контактувати з Інною Ліньовою iliniova@uba.ua

Прихисток на південному сході Великобританії.

Є вільний котедж, в якому можуть розміститися до 3 дорослих і 2 дітей. Розміщення 8 миль від Рай Східного Сассекса, це підійде сім’ї у якій хтось з членів водить автомобіль. Якщо родина має закордонні паспорти, це прискорить їх оформлення з візою.

Контактувати з Інною Ліньовою iliniova@uba.ua

Українці, які потребують допомоги у приймаючих сім’ях у Великобританії

Державний процес подачі заявки вимагає, щоб господарі Великобританії вже мали зв’язок з українською сім’єю та призначали когось під час подання заявки.

Багато людей у ​​Великобританії хочуть допомогти великій кількості українців, які хочуть залишитися тут, але поки не мають жодних контактів у Великобританії. Цей веб-сайт створений для того, щоб дозволити обом сторонам встановити зв’язок і знайти чудовий варіант, щоб забезпечити найкращі шанси на успішне розміщення.

Допомога з’єднати господарів/спонсорів у Великобританії з українськими сім’ями чи особами, які потребують безпечного місця для проживання.

Ця послуга розроблена для роботи з офіційним процесом подачі документів на візу уряду Великобританії та дозволяє спонсорам у Великобританії та українцям знайти ідеальну відповідність на основі низки критеріїв, щоб забезпечити найкращі шанси на успіх та забезпечити безпеку для обох сторін.

Також перегляньте схожий сайт щоб допомогти українцям знайти спонсора у Великобританії та допомогти спонсорам із Великобританії знайти українців, яким потрібен спонсор.

Якщо у вас немає діючого закордонного паспорту, то треба буде відвідати британський візовий центр у одній із європейських країн (Польщі, Молдові, Румунії, Угорщині, Франції). Процедура отримання візи звичайна – ви здаєте біометріку і після повідомлення отримуєте візу.

✔️Вся інформація про спонсорську модель отримання візи тут (є українська версія) https://www.gov.uk/guidance/apply-for-a-visa-under-the-ukraine-sponsorship-scheme

✔️Вся інформація про отримання візи для членів родини тут (є українська версія) https://www.gov.uk/guidance/apply-for-a-ukraine-family-scheme-visa

✔️На цьому сайті всі інформація щодо соціальної допомоги, освіти, медичних послуг українською https://www.redcross.org.uk/get-help/get-help-as-a-refugee/help-for-refugees-from-ukraine. Треба скачати файл Advice for Ukrainians arriving in the UK (Ukrainian)

✔️Інфолінія, яка працює 24/7, +44 808 164 8810 (0808 164 8810) або +44 (0)175 390 7510

Джерело: Телеграм канал «Мої права за кордоном», автор каналу Олена Кібенко – Суддя Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду, доктор юридичних наук.

Related posts
ІншеНовини

Результати засідання Етичної комісії АПУ

ІншеПодії

Криптовалюти та професійні виклики в роботі юриста

ІншеНовини

Взяти участь в Електронному суді можна за допомогою Дія.Підпису.

ІншеНовини

Асоціація правників України закликає приєднатися до волонтерського руху #адвокатиЗСУ