Ви маєте змогу допомогти АПУ

Міжнародна підтримкаНовини

ABA засудила російське вторгнення та закликала РФ негайно припинити бойові дії

Американська асоціація юристів (American Bar Association, ABA) ухвалила резолюцію, в якій засуджує повномасштабне вторгнення Росії в Україну та закликає створити належні механізми відшкодування, примирення й забезпечення відповідальності за порушення міжнародного права.

У резолюції ABA засуджує незаконне російське вторгнення в Україну та закликає РФ дотримуватися законів війни й негайно припинити бойові дії.

ABA звертається до Генерального секретаря ООН із закликом розробити всеохоплюючий комплекс пропозицій щодо забезпечення відповідальності юридичних та фізичних осіб, причетних до агресії.

Асоціація закликає Генеральну асамблею ООН створити реєстр позовів щодо відшкодування й доказів шкоди, завданої росіянами, та просити всі держави зберігати за будь-якими замороженими активами РФ або її громадян статус заморожених, допоки всі претензії не будуть вирішені.

Також ABA закликатиме відповідні органи влади шукати шляхи мирного розв’язання конфлікту, розслідувати воєнні злочини, злочини проти людства, злочини геноциду, злочин агресії та порушення норм про права людини й притягти до відповідальності причетних до цих злочинів.

Повний текст резолюції доступний за посиланням.

Проєкт резолюції ABA було розроблено за активної участі Асоціації правників України.

Related posts
Новини

Зробіть Великодній подарунок дітям, які потребують допомоги

Новини

Завершено серію зустрічей в рамках Legal English Speaking Club

Звернення та заявиНовини

Комітети АПУ звернулися з проханням врегулювати питання підтвердження права фізичних та юридичних осіб на пільги, встановлені Податковим кодексом України

Новини

Проєкт FORCE опитує адвокатів щодо практики взаємного визнання постанов про заморожування й конфіскацію активів