Ви маєте змогу допомогти АПУ

ВажливоМіжнародна підтримкаНовини

АПУ вітає прийняття Європарламентом резолюції про порушення прав людини в контексті примусової депортації та примусового усиновлення українських дітей у РФ

Європейський Парламент 15 вересня 2022 року ухвалив резолюцію про порушення прав людини в контексті примусової депортації та примусового усиновлення українських дітей у Росії.

У документі засуджується політика насильницької депортації громадян України, яку провадить російський агресор на тимчасово окупованих територіях України. Також зазначається, що примусове переселення та депортація українських дітей, у тому числі з інтернатних закладів, до РФ і на окуповані Росією території, їх примусове усиновлення російськими сім’ями є порушенням українського та міжнародного права, зокрема статті II Конвенції ООН про запобігання злочину геноциду та покарання за нього.

Резолюція закликає створити Спеціальний трибунал для покарання злочину агресії, вчиненого проти України та її народу Російською Федерацією та підтримати розслідування, розпочате прокурором МКС щодо ймовірних воєнних злочинів, злочинів проти людяності та геноциду, скоєних в Україні.

Також Європарламент у документі закликає уряд України ратифікувати Римський статут МКС для полегшення судового переслідування за воєнні злочини та злочини проти людяності, включаючи насильницькі депортації, а всі європейські країни підписати чи ратифікувати Міжнародну конвенцію ООН про захист усіх осіб від насильницьких зникнень.

Асоціація правників України висловлює вдячність європейським колегам за підтримку та наголошує, що необхідно забезпечити якнайшвидше притягнення до персональної відповідальності винних у скоєних воєнних злочинах в Україні, зокрема вищого військового керівництва Росії та спонсорів війни.

Related posts
Новини

Зробіть Великодній подарунок дітям, які потребують допомоги

Новини

Завершено серію зустрічей в рамках Legal English Speaking Club

Звернення та заявиНовини

Комітети АПУ звернулися з проханням врегулювати питання підтвердження права фізичних та юридичних осіб на пільги, встановлені Податковим кодексом України

Новини

Проєкт FORCE опитує адвокатів щодо практики взаємного визнання постанов про заморожування й конфіскацію активів