Ви маєте змогу допомогти АПУ

ВажливоЗвернення та заявиНовини

АПУ закликає міжнародні компанії повністю припинити співпрацю з Росією

Сьогодні виповнюється 40 днів війни Росії проти України. 40 днів Україна, 44-мільйонна країна, протистоїть загарбницькій війні 145-мільйонної держави. Протягом місяця з початку воєнних дій зруйновано понад 200 шкіл, 124 дитячих садка, 39 лікарень та знищено 7000 житлових будинків. З початку війни загинули 153 дитини, а воєнні дії тривають і далі.

Протягом останнього місяця понад 500 міжнародних компаній вирішили вийти з Росії. Однак, на жаль, досі є компанії, які продовжують здійснювати комерційну діяльність, попри засудження з боку міжнародної спільноти та заклики українського уряду. Перелік цих компаній наведений у зверненні.

Кожен долар, який бізнес вкладає в економіку Росії, витрачається не на гуманітарні цілі, не на освіту, захист прав людини чи верховенство права, яких не вистачає в Росії, а для фінансування воєнних дій в Україні. Кожен день війни в Україні коштує Росії близько 20 млрд дол., і ці суми надходять до російського бюджету від найбільших платників податків.

Ось кілька цифр, які демонструють, на що можуть витрачатися іноземні гроші: 4,8 млрд. дол., сплачених у вигляді податків компанією Philip Morris у Росії в 2020 році, вистачить для фінансування 68 (!) мобільних балістичних ракет малої дальності «Іскандер». 502 млн дол., сплачених Nestle, дозволять придбати 502 бойові машини піхоти (БМП). 335 млн дол., сплачених «Леруа Мерлен», вистачить для придбання 335 000 одиниць АК-74.

Війна не припиниться, поки світ нарешті не зрозуміє, що економічна ізоляція країни-агресора є єдиною альтернативою Третій світовій війні. Поки іноземні компанії продовжують інвестувати в державний бюджет Російської Федерації, ситуація буде загострюватися.

Президент Путін пригрозив «стерти державність України з лиця землі». Недавнє визволення Бучі та інших міст Київської області відкрили жахливу картину: масові вбивства та катування мирних жителів, братські могили, зґвалтування та інші звірства змусили світ тремтіти. Немає підстав сподіватися, що в інших містах України, які зараз перебувають під окупацією та в оточенні військ Росії, ситуація суттєво відрізняється. Зрозуміло, що єдиний спосіб припинити це жахливе кровопролиття — підірвати здатність Росії фінансувати війну.

АПУ звертається до кожної компанії, яка все ще присутня в Росії з нагадуванням, що кожен продаж ваших товарів у Росії пов’язаний зі втраченим життям в Україні. Кожен день вашого перебування в Росії робить внесок у продовження агресивної, нещадної, нищівної війни в Україні.

Асоціація правників України наголошує, що Україні потрібна повна економічна ізоляція Російської Федерації, адже це єдиний спосіб остаточно зупинити війну мирними засобами. Закликаємо кожну компанію, яка зараз працює в Росії, зайняти публічну позицію і піти з російського ринку до повного завершення воєнних дій!

З повним текстом звернення можна ознайомитися за посиланням.

Related posts
Звернення та заявиНовини

Комітети АПУ звернулися з проханням врегулювати питання підтвердження права фізичних та юридичних осіб на пільги, встановлені Податковим кодексом України

Збір доказів воєнних злочинівНовиниПодії

У Вашингтоні відбудеться конференція щодо Нюрнберзьких принципів: однією з тем буде Україна

Новини

Проєкт FORCE опитує адвокатів щодо практики взаємного визнання постанов про заморожування й конфіскацію активів

Новини

Урегулювання заборгованості фізосіб, постраждалих від війни: АПУ та USAID провели круглий стіл