Ви маєте змогу допомогти АПУ

Звернення та заявиНовини

АПУ закликає Регулюючий орган соліситорів Англії та Уельсу надати чіткі роз’яснення щодо ділових відносин з РФ

Асоціація правників України звернулася до Регулюючого органу соліситорів Англії та Уельсу (Solicitors Regulation Authority, SRA) з проханням зазначити в роз’ясненнях соліситорам, що ділові відносини з російськими клієнтами, які мають зв’язки з Урядом Російської Федерації, суперечить принципу верховенства права та цілям санкцій, введених Урядом Великобританії.

4 березня 2022 року SRA опублікував роз’яснення для соліситорів під назвою «Важливість дотримання фінансових санкцій щодо Росії» . Роз’яснення мало на меті, зокрема, відповісти на запитання деяких фірм про те, «чи повинні вони припинити представляти клієнтів через те, що клієнти є російськими особами чи мають зв’язки з російським режимом, навіть якщо вони не вказані в санкційному списку».

Відповідаючи на це запитання, SRA повідомив, що, вирішуючи питання про розірвання існуючого контракту, потрібно дотримуватись критерію «поважної причини», наприклад, ризику відмивання грошей.

АПУ вважає, що за обставин, в яких опинились Україна та Європа, поняття «поважної причини» для розірвання контрактів з російськими клієнтами має бути розширене і має переслідувати цілі санкцій та інших заходів, які вживаються Великобританією та іншими країнами, щоб зупинити звірства, які вчиняються в Україні російським урядом за підтримки російського бізнесу.

АПУ зазначила, що «поважна причина» повинна включати не тільки сумніви щодо відмивання грошей, але також будь-яку підозру у прямих чи непрямих зв’язках між клієнтами соліситорів та урядами Росії чи Білорусі. На переконання АПУ, нинішнє формулювання роз’яснення SRA, про яке йде мова, можна розуміти як заохочення юристів продовжувати співпрацю з російським бізнесом, пов’язаним з урядом Росії.

АПУ закликала SRA оновити вказане роз’яснення та інші відповідні регулятивні акти і чітко зазначити, що ділові відносини з фізичними або юридичними особами, афілійованими з країнами-агресорами, суперечать принципу верховенства права та прагненням міжнародного співтовариства зупинити війну Російської Федерації проти України.

Повний текст листа доступний за посиланням.

Related posts
ВажливоНовини

Президентка АПУ Анна Огренчук на конференції Міжнародної секції NYSBA: «Кінець війни, покарання винних, повна компенсація збитків, захист біженців – це цілі, заради яких ми маємо об’єднатися»

Міжнародна підтримкаНовини

Міжнародна компанія Eurofast пропонує підтримку українським юристам та підприємцям

НовиниПодії

English Speaking Club

Новини

Представник Форуму молодих юристів АПУ увійшов до Комітету Європейської асоціації молодих юристів зі Східного регіонального співробітництва