Ви маєте змогу допомогти АПУ

Звернення та заявиНовини

АПУ закликає Регулюючий орган соліситорів Англії та Уельсу надати чіткі роз’яснення щодо ділових відносин з РФ

Асоціація правників України звернулася до Регулюючого органу соліситорів Англії та Уельсу (Solicitors Regulation Authority, SRA) з проханням зазначити в роз’ясненнях соліситорам, що ділові відносини з російськими клієнтами, які мають зв’язки з Урядом Російської Федерації, суперечить принципу верховенства права та цілям санкцій, введених Урядом Великобританії.

4 березня 2022 року SRA опублікував роз’яснення для соліситорів під назвою «Важливість дотримання фінансових санкцій щодо Росії» . Роз’яснення мало на меті, зокрема, відповісти на запитання деяких фірм про те, «чи повинні вони припинити представляти клієнтів через те, що клієнти є російськими особами чи мають зв’язки з російським режимом, навіть якщо вони не вказані в санкційному списку».

Відповідаючи на це запитання, SRA повідомив, що, вирішуючи питання про розірвання існуючого контракту, потрібно дотримуватись критерію «поважної причини», наприклад, ризику відмивання грошей.

АПУ вважає, що за обставин, в яких опинились Україна та Європа, поняття «поважної причини» для розірвання контрактів з російськими клієнтами має бути розширене і має переслідувати цілі санкцій та інших заходів, які вживаються Великобританією та іншими країнами, щоб зупинити звірства, які вчиняються в Україні російським урядом за підтримки російського бізнесу.

АПУ зазначила, що «поважна причина» повинна включати не тільки сумніви щодо відмивання грошей, але також будь-яку підозру у прямих чи непрямих зв’язках між клієнтами соліситорів та урядами Росії чи Білорусі. На переконання АПУ, нинішнє формулювання роз’яснення SRA, про яке йде мова, можна розуміти як заохочення юристів продовжувати співпрацю з російським бізнесом, пов’язаним з урядом Росії.

АПУ закликала SRA оновити вказане роз’яснення та інші відповідні регулятивні акти і чітко зазначити, що ділові відносини з фізичними або юридичними особами, афілійованими з країнами-агресорами, суперечать принципу верховенства права та прагненням міжнародного співтовариства зупинити війну Російської Федерації проти України.

Повний текст листа доступний за посиланням.

Related posts
Звернення та заявиНовини

Комітети АПУ звернулися з проханням врегулювати питання підтвердження права фізичних та юридичних осіб на пільги, встановлені Податковим кодексом України

Збір доказів воєнних злочинівНовиниПодії

У Вашингтоні відбудеться конференція щодо Нюрнберзьких принципів: однією з тем буде Україна

Новини

Проєкт FORCE опитує адвокатів щодо практики взаємного визнання постанов про заморожування й конфіскацію активів

Новини

Урегулювання заборгованості фізосіб, постраждалих від війни: АПУ та USAID провели круглий стіл