Ви маєте змогу допомогти АПУ

Звернення та заявиНовини

АПУ звернулася до Голови Верховного Суду щодо надання професійної правничої допомоги в умовах дії воєнного стану

Асоціація правників України звернулася до Голови Верховного Суду Всеволода Князєва з проханням спільними зусиллями врегулювати питання здійснення супроводу судових справ під час дії воєнного стану.

До АПУ надходять звернення її членів щодо проблем надання професійної правничої допомоги в умовах дії воєнного стану. 

Законодавство України не врегульовує перебіг процесуальних строків, порядок виклику сторін, вручення документів, виконання судових рішень, особливості проведення судових засідань в умовах воєнного стану. А тому вказані питання мають регламентуватися загальними нормами процесуального права.

При цьому для запобігання загрози життю та здоров’ю суддів та учасників судового процесу у період воєнного стану доступ до Єдиного державного реєстру судових рішень, сервісів «Стан розгляду справ» та «Список справ, призначених до розгляду» тимчасово призупинено.

Зважаючи на дію воєнного стану, здійснення активних бойових дій, евакуацію цивільного населення, в значній кількості випадків належне виконання адвокатом своїх професійних обов’язків є об’єктивно неможливим.

АПУ враховує, що законодавчо вирішити дане питання найближчим часом буде утруднено, і у разі необхідності готова долучитися до розробки та обговорення відповідного законопроєкту.

Відповідно до статті 36 Закону «Про судоустрій і статус суддів» Верховний Суд забезпечує апеляційні та місцеві суди методичною інформацією з питань правозастосування. Тому Асоціація вважає, що дієвим механізмом в ситуації, що склалася, буде надання Верховним Судом методичної інформації з питань застосування процесуального законодавства щодо порядку здійснення судочинства в умовах воєнного стану.

З повним текстом звернення та рекомендаціями АПУ можна ознайомитися за посиланням.

Related posts
Експертна думкаНовини

Дмитро Кухнюк: Право - є мистецтвом добра і справедливості, юрист майбутнього – людина, яка повинна бездоганно володіти цим мистецтвом

Новини

Регулюючий орган соліситорів Англії та Уельсу (SRA) опублікував рекомендації щодо режиму санкцій

Експертна думкаНовини

АПУ приносить користь – і кожному окремому правнику, і юридичному ринку в цілому, – Ігор Шевченко

ВажливоНовини

20 років разом! – Асоціація правників України на сторожі верховенства права