Ви маєте змогу допомогти АПУ

Звернення та заявиНовини

Комітет АПУ з процесуального права звернувся до Прем’єр-міністра України та Міністра юстиції щодо необхідності захисту прав власності держави, громадян та юридичних осіб в умовах дії воєнного стану

Комітет Асоціації правників України з процесуального права (далі — Комітет АПУ) звернувся до Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля та Міністра юстиції України Дениса Малюськи з проханням спільними зусиллями врегулювати питання впорядкування функціонування державних реєстрів та баз даних, які адмініструються державою, з метою збереження цілісності, конфіденційності та доступності інформації, яка міститься в реєстрі, недопущення несанкціонованого втручання та спотворення даних цих реєстрів, захисту прав власності держави, громадян і юридичних осіб на належні їм активи.

За загальнодоступною інформацією наразі доступ до таких реєстрів відключено, внесення та зміна інформації не відбувається, окрім фіксації актів громадянського стану.

Водночас за наявною на цей час інформацією Кабінетом міністрів України або Міністерством Юстиції України у межах своїх повноважень не приймались рішення щодо впорядкування зупинення функціонування реєстрів.

Комітет АПУ вважає, що наявність правової неврегульованості з цього питання може створити у майбутньому підґрунтя для спорів, або зробити ускладненим чи неможливим захист прав у разі виявлення у майбутньому фактів внесення змін до інформації, що міститься у реєстрах.

Експерти Комітету АПУ враховують, що законодавчо вирішити це питання найближчим часом буде утруднено, тому пропонують розглянути пропозиції для ухвалення відповідної постанови КМУ.

З повним текстом звернення та проєктом постанови можна ознайомитися за посиланням.

Related posts
ВажливоНовини

Президентка АПУ Анна Огренчук на конференції Міжнародної секції NYSBA: «Кінець війни, покарання винних, повна компенсація збитків, захист біженців – це цілі, заради яких ми маємо об’єднатися»

Міжнародна підтримкаНовини

Міжнародна компанія Eurofast пропонує підтримку українським юристам та підприємцям

НовиниПодії

English Speaking Club

Новини

Представник Форуму молодих юристів АПУ увійшов до Комітету Європейської асоціації молодих юристів зі Східного регіонального співробітництва