Ви маєте змогу допомогти АПУ

Звернення та заявиНовини

Комітет АПУ з процесуального права звернувся до Прем’єр-міністра України та Міністра юстиції щодо необхідності захисту прав власності держави, громадян та юридичних осіб в умовах дії воєнного стану

Комітет Асоціації правників України з процесуального права (далі — Комітет АПУ) звернувся до Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля та Міністра юстиції України Дениса Малюськи з проханням спільними зусиллями врегулювати питання впорядкування функціонування державних реєстрів та баз даних, які адмініструються державою, з метою збереження цілісності, конфіденційності та доступності інформації, яка міститься в реєстрі, недопущення несанкціонованого втручання та спотворення даних цих реєстрів, захисту прав власності держави, громадян і юридичних осіб на належні їм активи.

За загальнодоступною інформацією наразі доступ до таких реєстрів відключено, внесення та зміна інформації не відбувається, окрім фіксації актів громадянського стану.

Водночас за наявною на цей час інформацією Кабінетом міністрів України або Міністерством Юстиції України у межах своїх повноважень не приймались рішення щодо впорядкування зупинення функціонування реєстрів.

Комітет АПУ вважає, що наявність правової неврегульованості з цього питання може створити у майбутньому підґрунтя для спорів, або зробити ускладненим чи неможливим захист прав у разі виявлення у майбутньому фактів внесення змін до інформації, що міститься у реєстрах.

Експерти Комітету АПУ враховують, що законодавчо вирішити це питання найближчим часом буде утруднено, тому пропонують розглянути пропозиції для ухвалення відповідної постанови КМУ.

З повним текстом звернення та проєктом постанови можна ознайомитися за посиланням.

Related posts
Новини

Проєкт FORCE опитує адвокатів щодо практики взаємного визнання постанов про заморожування й конфіскацію активів

Новини

Троє членів АПУ кандидують до Антикорради при Міноборони. Що спонукало їх до цього?

Новини

Урегулювання заборгованості фізосіб, постраждалих від війни: АПУ та USAID провели круглий стіл

Новини

Менторська програма Комітету АПУ з міжнародного права: дедлайн продовжено до 15 квітня!