Ви маєте змогу допомогти АПУ

НовиниНовини партнерів

Ario Law Firm посилює практику банкрутства та реструктуризації новим радником

До команди Ario Law Firm, Генерального партнера Асоціації правників України, долучився адвокат Павло Богомазов. Павло має багаторічний досвід та глибоку експертизу у сфері відновлення платоспроможності.

До роботи в Ario Law Firm Павло очолював власне адвокатське об’єднання, займався політичними проєктами — зокрема керував юридичною діяльністю політичної партії «Рух нових сил Михайла Саакашвілі», був керівником кількох громадських організацій і брав участь у молодіжних програмах НАТО в Україні та Бельгії, займався законотворчою діяльністю як помічник-консультант народного депутата. Павло має неабиякий досвід у сфері банкрутства, адже понад 5 років займався відновленням платоспроможності підприємств по всій Україні.

«Ринок банкрутства в Україні сьогодні, м’яко кажучи, напівживий. Проте ми продовжуємо «пливти проти течії» та намагаємося знайти перспективи й можливості навіть в умовах найгострішої кризи, — заявив Олексій Воронько, керуючий партнер, керівник практики банкрутства та реструктуризації Ario Law Firm. — І в цьому наша ідеологія та бачення розвитку бізнесу з Павлом повністю співпадають ми «в одному човні»».

За словами Олексія Воронька, навіть попри важку ситуацію, спричинену агресією Росії, банкрутство залишається невіддільною частиною ринкової економіки. Ario Law Firm є однією із провідних компаній в Україні в цій сфері, тому ми продовжуємо працювати та надавати якісні послуги для наших клієнтів. «Саме тому навіть у такі надскладні часи в нас є запити та якісні проєкти, які потребують прогресивних ідей та глибоких знань. На моє переконання, Павло з його досвідом гармонійно увійде і в нашу команду, і в ці проєкти», — підкреслив Олексій Воронько.

Павло Богомазов

Бліц-інтерв’ю з новим радником Ario Law Firm Павлом Богомазовим

Про Ario Law Firm та мотивацію долучитися до команди

Із партнерським складом Ario знайомі вже досить давно. По-перше, наші професійні шляхи перетинались у різних проєктах. По-друге, враховуючи репутацію цієї команди як одних із лідерів ринку відновлення платоспроможності, я неодноразово радився з ними по власних кейсах.

Чому вирішив долучитися до команди? Думаю, тому, що дивимось в одному напрямку. Відверто кажучи, переговори про співпрацю ми вели й раніше. І ось «цей день настав». Цього року ми вирішили попрацювати разом.

Про «воєнний» ринок банкрутства та його перспективні напрямки

Безперечно, справ стало менше. Але не тільки в сфері відновлення неплатоспроможності, а й загалом по юридичному ринку. Якщо бізнес-активність у центральних і західних регіонах країни почала відновлюватися десь у середині 2022 року, то території, що розташовані ближче до фронту, «не оговталися».

Разом із тим, якщо говорити саме про ринок неплатоспроможності, то тут слід відзначити «новий-старий» напрямок, який, на мій погляд, значно активізувався останнім часом. Враховуючи низький рівень кредитування бізнесу та населення, невеликі об’єми інвестицій в нові проєкти, завмирання ринку нерухомості, українські банки згадали про старі проблемні кредити (ледь не початку нульових) і тепер намагаються зосередитися на стягненні заставного майна саме за ними. Відтак почала поступово набирати обертів практика щодо фраудаторних правочинів. Вважаю, що деякий час і після перемоги, поки не відбудеться реальне зростання економіки, цей напрямок роботи буде активним.

Про плани в Ario Law Firm

Супровід існуючих клієнтів та пошук нових. Як я вже зазначав, шукати є де. І це першою чергою фінансові установи, які намагаються очистити свої кредитні портфелі від старих NPL. Але потенційні клієнти — це не тільки банки, а й боржники та інші особи, які свого часу на аукціоні придбали якесь заставне майно, вклали в удосконалення цього майна кошти, а банк зараз намагається скасувати аукціон та повернути актив. І таким особам також необхідно пропонувати якийсь юридичний рецепт того, як знайти з банком спільну мову, як залишити за собою актив із мінімальним витратами.

Тобто наша задача — знайти консенсус. Це той самий арбітраж, посередництво. З недержавними банками — це мирові угоди, викуп кредиторської заборгованості. З державними, на жаль, набагато складніше. Але й тут треба вести діалог, щоб вони розвивали практику продажу проблемних активів.

Related posts
Новини

Зробіть Великодній подарунок дітям, які потребують допомоги

Новини партнерівПодії

28 березня відбудеться вебінар «Практичні аспекти прийнятності та оцінки доказів у справах про воєнні злочини»

Новини

Завершено серію зустрічей в рамках Legal English Speaking Club

Звернення та заявиНовини

Комітети АПУ звернулися з проханням врегулювати питання підтвердження права фізичних та юридичних осіб на пільги, встановлені Податковим кодексом України