Ви маєте змогу допомогти АПУ

Міжнародна підтримкаНовини

Асоціація правників України провела першу зустріч з іноземними колегами – міжнародними учасниками АПУ

23 листопада 2022 року відбулася перша зустріч представників Асоціації правників України з міжнародними учасниками АПУ – закордонними юристами, які виявили бажання підтримати Асоціацію і стати частиною її спільноти. 

Мета зустрічі – познайомитися ближче з учасниками та детальніше розповісти про діяльність АПУ, окреслити спільні напрями роботи. 

Закордонні колеги-правники з різних куточків світу висловили велику підтримку українській юридичній спільноті, та запевнили у готовності допомагати на шляху до справедливого правосуддя та досягнення верховенства права.

Представники Асоціації у ході зустрічі презентували основні напрямки власної діяльності, яка зараз повністю спрямована на реагування на виклики, що постали перед міжнародною і національною системами правосуддя, на підтримку громадян, які постраждали через війну, та удосконалення нормативної бази відповідно до вимог воєнного стану.

Так, Асоціація допомогла понад 5000 громадянам України, постраждалим від війни, надаючи безоплатну юридичну підтримку через «Гарячу лінію» АПУ, стала інформаційним центром для українських юристів, щоб знайти житло, освіту та можливості роботи в Україні та за кордоном, однією з перших виступила за створення Спеціального трибуналу щодо злочину агресії.

АПУ публічними заявами закликала до рішень політиків щодо економічних, фінансових та інших санкцій проти Росії та Білорусі, спільно з Центром громадянських свобод – співлауреатом Нобелівської премії 2022 року – подали до Московського механізму ОБСЄ звіт про військові злочини Росії, спільно з Міжнародною асоціацією юристів (IBA) сприяла збору понад 20 000 фотографій і відеодоказів міжнародних злочинів у додатку EyeWitness to Atrocities.

Також АПУ разом з Global Accountability Network підготували the White Paper «Russian war crimes against Ukraine: the breach of international humanitarian law by the Russian Federation» на основі інформації з відкритих джерел.

Асоціація правників України висловлює щиру вдячність колегам-міжнародним учасникам, які у цей надважкий час підставляють своє плече українській правничій спільноті, надають фахову підтримку та поділяють бачення України на верховенство права. 

Related posts
Новини

Зробіть Великодній подарунок дітям, які потребують допомоги

Новини

Завершено серію зустрічей в рамках Legal English Speaking Club

Звернення та заявиНовини

Комітети АПУ звернулися з проханням врегулювати питання підтвердження права фізичних та юридичних осіб на пільги, встановлені Податковим кодексом України

Новини

Проєкт FORCE опитує адвокатів щодо практики взаємного визнання постанов про заморожування й конфіскацію активів