Ви маєте змогу допомогти АПУ

Новини

Асоціація правників України співпрацюватиме з Радою бізнес-омбудсмена для підготовки практичних порад для бізнесу у воєнний час

В умовах повномасштабного вторгнення Російської Федерації на територію України бізнес щодня стоїть перед новими викликами та вимушений пристосовуватися до нових реалій.

Асоціація правників України та Рада бізнес-омбудсмена узгодили формат співпраці щодо практичної допомоги бізнесу під час воєнного стану.

«АПУ як організація з розгалуженою мережею юристів по всій Україні щодня отримує десятки звернень як від юридичних, так і фізичних осіб щодо проблематики в умовах воєнного стану. Ми в режимі онлайн через нашу гарячу лінію, що запустили з перших днів війни, надаємо юридичну допомогу з питань релокації бізнесу, фіксації збитків, пошуку офісних і виробничих приміщень як на території України, так і за кордоном, обробляємо та роз’яснюємо зміни до законодавства. Тому в АПУ вже є певна узагальнена база знань і досвід, що може допомогти бізнесу адаптуватися до воєнного стану й ухвалити певне рішення», — наголосила Інна Ліньова, виконавча директорка АПУ.

Тетяна Коротка, заступниця бізнес-омбудсмена, зазначила, що економічний фронт надзвичайно важливий сьогодні, тому допомога бізнесу має бути своєчасною. «Особливі умови воєнного стану вимагають бізнес справлятися з ризиками втрати або пошкодження майна. Рада бізнес-омбудсмена надає корисні поради, які допомагають бізнесу правильно організувати «воєнне» документування. Надалі це дозволить при найгіршому сценарії для майна підприємства розраховувати на відшкодування збитків», — резюмувала Тетяна Коротка.

АПУ та РБО на першому етапі домовилися розробити довідник практичних порад щодо вилучення майна бізнесу або отримання приміщень для мобілізаційних потреб, а також алгоритмів компенсації. За необхідності удосконалення діючих законодавчих актів будуть спільно напрацьовані окремі пропозиції.

Related posts
Новини

«Класифікатор професій»: виклики та бачення реформи в контексті правничої професії, - відбувся захід АПУ та Програми USAID «Справедливість для всіх»

ВажливоНовини

Злочини РФ, вчинені з лютого до липня 2022 року в Україні, задокументовано у Другому, доповненому, звіті Global Accountability Network

Експертна думкаНовини

Сергій Козьяков: Практично всі юристи розуміють, що Україна – це невід’ємна частина європейського правового простору

Міжнародна підтримкаНовини

Знайомство з міжнародними учасниками АПУ: Тобі Кадман