Ви маєте змогу допомогти АПУ

НовиниНовини партнерів

Дайджест IBA: звіти, інтерв’ю, опитування, заходи, стипендіальна програма

Асоціація правників України пропонує вашій увазі добірку матеріалів Міжнародної асоціації юристів (International Bar Association, IBA): огляди, звіти й дослідження в різних галузях права, інтерв’ю з полів Щорічної Конференції IBA 2022, опитування щодо змін у професії правника та багато іншого.

Опитування

Комісія IBA з питань майбутнього юридичних послуг проводить опитування щодо основних змін у професії правника станом на цю мить. До участі в опитуванні запрошують юристів, науковців-правознавців, студентів-юристів, спеціалістів з бізнес-послуг і фахівців з юридичних технологій. Дані, зібрані на суто анонімній основі, будуть використані для створення теплової карти. Результати опитування продемонструють, як IBA розставляє пріоритети у своїй роботі, і дадуть Асоціації змогу впливати на майбутні зміни та готуватися до них. Опитування доступне за посиланням.

Інтерв’ю, виступи, дописи

 • Альмудена Арпон де Мендівіль-і-Альдама, Президентка IBA з 1 січня 2023 року, перша жінка на цій посаді за останні 20 років і друга за всю 76-річну історію існування Асоціації, опублікувала свій перший допис у блозі Президента. У короткому посланні вона розповідає про головну мету наступних двох років свого президентства — посилення лідерства IBA та професії юриста загалом — і про кроки для досягнення цієї мети.
 • Інтерв’ю з полів Щорічної Конференції IBA 2022:
  • Бет ван Шаак, Послиня з особливих доручень з питань глобального кримінального правосуддя Держдепартаменту США;
 • Інтерв’ю з Патрісією Камері-Мботе, директоркою юридичного напрямку Програми ООН з довкілля та ексдеканкою Школи права Університету Найробі. Камері-Мботе розповідає про те, як вона торувала свій шлях до успіху, з якими труднощами стикалася та які світоглядні принципи допомогли їй подолати цей шлях.

Огляди, звіти, дослідження

 • Competition Law International — журнал Антимонопольного відділу IBA. Його останній випуск присвячений прикладам зловживання домінуючим становищем ЄС у сфері високих технологій, правозастосовним інструментам у світлі останніх економічних потрясінь та інституційній архітектурі британського конкуренційного права. Також у ньому є інтерв’ю з Джиною Касс-Готліб, головою Комісії з питань конкуренції та захисту прав споживачів Австралії.
 • У рамках програми «Міжнародний кримінальний суд і міжнародне кримінальне право» (ICC & ICL) IBA оприлюднила черговий звіт, у якому досліджено правову базу та практику міжнародних кримінальних судів і трибуналів з подолання проявів несправедливого міжнародного правосуддя шляхом оскарження вироків, повторного розгляду справ, перегляду вироків та призначення компенсацій у разі судових помилок. Повний текст звіту доступний за посиланням.
 • Публікації від комітетів Відділу юридичної практики IBA:
  • огляд опитування Французького антикорупційного агентства (AFA) щодо французьких антикорупційних систем від Антикорупційного комітету;
  • останні тенденції щодо посилення регулювання цифрових активів у Таїланді від Азіатсько-Тихоокеанського регіонального форуму;
  • нові норми регулювання космічної діяльності в Бразилії та їхній вплив на ліцензування та космічні запуски в країні від Комітету космічного права.

Інше

 • Інститут прав людини IBA (International Bar Association’s Human Rights Institute, IBAHRI) взяв участь у саміті громадянського суспільства разом із більш ніж 30 громадськими організаціями з усього світу. Учасники обговорили укладення міжнародного договору про контроль за торгівлею обладнанням і зброєю для правоохоронних органів, які можуть бути використані для тортур або жорстокого поводження з людьми.
 • Відділ правової політики та досліджень (Legal Policy & Research Unit, LPRU) IBA провів вебінар щодо заходів на полях Конференції ООН зі зміни клімату 2022 року (COP27), до організації яких долучилася Асоціація. Вебінар став продовженням дискусії про роль юристів у подоланні кліматичної кризи. Також LPRU випустив новий подкаст із Джорджією Доусон, старшою партнеркою Freshfields Bruckhaus Deringer, першою жінкою-юристом, котра очолила одну з фірм так званого «магічного кола» (Magic Circle), та опублікував звіт «50:50 до 2030 року» щодо гендерної нерівності у правничому середовищі Іспанії.

Заходи IBA

Реєструйтесь на найближчі конференції IBA:

Стипендіальна програма

Секція IBA з питань енергетичного, екологічного, природноресурсного та інфраструктурного права (Section on Energy, Environment, Natural Resources and Infrastructure Law, SEERIL) оголосила конкурс на цьогорічну стипендіальну програму для тих студентів, котрі бажають навчатися в аспірантурі в галузі енергетичного й природноресурсного права. Грант на загальну суму до 18 000 фунтів стерлінгів розподілять між переможцями, чиї заявки будуть визнані успішними. Конкурс відкритий та безкоштовний для всіх студентів. Заявки приймають до 2 квітня 2023 року, стипендію призначать улітку. Більше інформації — за цим посиланням.

Related posts
Новини

Зробіть Великодній подарунок дітям, які потребують допомоги

Новини партнерівПодії

28 березня відбудеться вебінар «Практичні аспекти прийнятності та оцінки доказів у справах про воєнні злочини»

Новини

Завершено серію зустрічей в рамках Legal English Speaking Club

Звернення та заявиНовини

Комітети АПУ звернулися з проханням врегулювати питання підтвердження права фізичних та юридичних осіб на пільги, встановлені Податковим кодексом України