Ви маєте змогу допомогти АПУ

Збір доказів воєнних злочинівНовини

Додаток eyeWitness to Atrociities зібрав 10 000 верифікованих фото- та відеодоказів воєнних злочинів РФ в Україні

З початком вторгнення Росії в Україну сотні правозахисників почали використовувати додаток eyeWitness to Atrocities і вже зібрали 10 000 верифікованих відео-, фото- і аудіофайлів, які є доказами воєнних злочинів. Про це повідомляє Міжнародна асоціація юристів (IBA).

Як зазначає директорка eyeWitness Венді Беттс, завдяки унікальній технології верифікації та протоколам зберігання програми eyeWitness, точне місцезнаходження, дата та час створення зображень можуть бути підтверджені відповідно до суворих стандартів доказування.

В. Беттс пояснила: «Окрім питання верифікації, перед слідчими стоїть нездійсненне завдання фільтрування мільйонів зображень. EyeWitness вирішує цю проблему, каталогізуючи знятий матеріал у зручному для використання форматі, в якому інформація й передається безпосередньо слідчим».

Кадри з України вже були надійно передані eyeWitness відповідним механізмам підзвітності, у тому числі органам влади України, як надійний доказ воєнних злочинів.

Застосунок eyeWitness to Atrociities було створено у 2015 році Міжнародною асоціацією юристів (IBA) з метою підтримки правозахисників у зборі електронних доказів, які б можна було легко верифікувати і використовувати в ході судових розглядів.

Президент IBА Стенфорд Мойо прокоментував: «Так багато фото та відео найстрашніших злочинів у світі не ведуть до правосуддя, тому що ці докази неможливо перевірити або отримати доступ до них. Тепер відважні документалісти з eyeWitness можуть це змінити. Я пишаюся тим, що IBA – організація, створена для захисту верховенства права та прав людини – створила проєкт та застосунок eyeWitness. Я також пишаюся лідерством, продемонстрованим асоціаціями правників в Україні, які закликають своїх членів завантажити програму та використовувати її, оскільки вони дивляться в майбутнє для боротьби з безкарністю».

Нагадаємо, Асоціація правників України виступає партнером ІВА в Україні з питань фіксації доказів воєнних злочинів. Ознайомитися з корисною інформацією щодо використання додатку eyeWitness to Atrocities можна за посиланням.

Related posts
Експертна думкаНовини

Дмитро Кухнюк: Право - є мистецтвом добра і справедливості, юрист майбутнього – людина, яка повинна бездоганно володіти цим мистецтвом

Новини

Регулюючий орган соліситорів Англії та Уельсу (SRA) опублікував рекомендації щодо режиму санкцій

Експертна думкаНовини

АПУ приносить користь – і кожному окремому правнику, і юридичному ринку в цілому, – Ігор Шевченко

ВажливоНовини

20 років разом! – Асоціація правників України на сторожі верховенства права