Ви маєте змогу допомогти АПУ

ВажливоНовини

Генасамблея ООН контролюватиме використання права вето постійними членами Ради Безпеки

Генеральна Асамблея ООН у вівторок, 26 квітня, проголосувала за резолюцію під назвою: «Про постійний мандат на проведення дебатів у Генеральній Асамблеї ООН під час накладення вето Радою Безпеки».

Автором резолюції, яку було прийнято консенсусом, виступив Ліхтенштейн, а співавторами — 83 країни, серед яких Україна, США, Велика Британія, усі члени Євросоюзу. Ухвалення документа викликане постійним зловживанням РФ своїм правом вето, зокрема після того, як Росія 25 лютого 2022 року ветувала резолюцію про беззастережне виведення її військ з України.

За Статутом ООН, право вето на резолюції Ради Безпеки ООН мають п’ять країн: США, Велика Британія, Франція, Росія та Китай.

Відповідно до резолюції, відтепер будь-яке застосування вето передбачатиме засідання Генеральної Асамблеї для проведення дебатів щодо ситуації, стосовно якої було застосовано вето. Держава, яка використала право вето, повинна буде пояснити, чому вона це зробила.

Передбачається, що прийнята резолюція унеможливить зловживання Росії своїм правом вето і позбавить її ще одного механізму маніпулятивного впливу.

Related posts
Новини

«Класифікатор професій»: виклики та бачення реформи в контексті правничої професії, - відбувся захід АПУ та Програми USAID «Справедливість для всіх»

ВажливоНовини

Злочини РФ, вчинені з лютого до липня 2022 року в Україні, задокументовано у Другому, доповненому, звіті Global Accountability Network

Експертна думкаНовини

Сергій Козьяков: Практично всі юристи розуміють, що Україна – це невід’ємна частина європейського правового простору

Міжнародна підтримкаНовини

Знайомство з міжнародними учасниками АПУ: Тобі Кадман