Ви маєте змогу допомогти АПУ

Новини

Генасамблея ООН жорстко засудила агресію РФ і вторгнення в Україну

Генеральна асамблея ООН 2 березня 2022 року ухвалила резолюцію «Агресія проти України», в якій засуджує вторгнення Російської Федерації в Україну і закликає РФ негайно вивести всі сили з української території.

Документ містить визнання того, що Росія вчинила агресію, і її дії порушують базові норми ООН.

За резолюцію проголосувала 141 країна, 5 — проти і 35 утрималися. Проти документа проголосували Росія, Білорусь, Сирія, Еритрея та КНДР.

«Генеральна асамблея вимагає, щоб Російська Федерація негайно припинила застосування своєї сили проти України і утримувалася від незаконних погроз чи застосування сили проти будь-якої держави-члена ООН», — зазначено у документі.

ГА ООН вимагає від РФ також негайно звільнити окуповані Крим та ОРДЛО. «Вимагає від Російської Федерації негайно, повністю та безумовно вивести всі свої збройні сили з території України в межах її міжнародно визнаних кордонів», — йдеться у резолюції.

З  повним коментованим текстом резолюції можна ознайомитися на сайті «Європейської правди».

Нагадаємо, вчора, 2 березня, українські NGO звернулися до ООН  з вимогою створити спеціальний міжнародний трибунал над президентом Росії Володимиром Путіним та всіма посадовими особами РФ, які відповідають за розв‘язання загарбницької війни з найтяжчими наслідками для народу України.

Асоціація правників України приєдналася до звернення і закликає українські організації долучитися до підписання звернення за посиланням: https://cutt.ly/6AsLzj7.

Related posts
Новини

Проєкт FORCE опитує адвокатів щодо практики взаємного визнання постанов про заморожування й конфіскацію активів

Новини

Троє членів АПУ кандидують до Антикорради при Міноборони. Що спонукало їх до цього?

Новини

Урегулювання заборгованості фізосіб, постраждалих від війни: АПУ та USAID провели круглий стіл

Новини

Менторська програма Комітету АПУ з міжнародного права: дедлайн продовжено до 15 квітня!