Ви маєте змогу допомогти АПУ

Міжнародна підтримкаНовини

Громадяни України, які станом на 1 березня 2022 року знаходилися на території США, та члени їх сімей можуть подати заявку про тимчасовий захист (Temporary Protection Status)

За законодавством Сполучених Штатів Америки, тимчасовий захист (Temporary Protection Status, TPS) дозволяє особам, які рятуються від воєн і стихійних лих, отримувати прихисток у Сполучених Штатах. З огляду на війну в Україні уряд США розповсюдив TPS на громадян України, які станом на 1 березня 2022 року знаходилися на території США. TPS також доступний для членів сімей таких осіб. Раніше цього тижня президент Джо Байден оголосив про готовність США прийняти 100 000 українських громадян.

TPS та процедура його отримання стали предметом обговорення під час вебінару, організованого Асоціацією адвокатів штату Нью-Йорк (New York State Bar Association, NYSBA) 25 березня 2022 року.

Під час відкриття вебінару Президент NYSBA Ендрю Браун вкотре засудив російську військову агресію проти України та закликав присутніх адвокатів використовувати свої навички і знання для допомоги тим, хто цього потребує: «Кожен юрист зараз має можливість змінити чиєсь життя».

До заходу приєдналися двоє членів Асоціації правників України, котрі входять до Спеціальної групи NYSBA в Україні (NYSBA Ukraine Task Force). Так, Інна Ліньова, виконавча директорка АПУ, зазначила, що в той час як 3 мільйони громадян виїхали з України в сусідні країни, тисячі українських чоловіків повернулися з-за кордону, щоб обороняти свою країну. Вона звернулася з проханням до США сприяти у працевлаштуванні громадян України.

Іван Городиський, співголова Відділення NYSBA в Україні, наголосив, що біженці з України не є економічними мігрантами, вони прагнутимуть повернутися до свого життя та дому в Україні, коли це буде безпечно.

Мішель Лі з Legal Project здійснила огляд документів, необхідних біженцям для подання заявки на отримання статусу TPS. Цей статус надаватиметься на період з березня 2022 року по вересень 2023 року, а в деяких випадках може бути продовжений ще на 18 місяців (але в такому разі заявник повинен буде повторно подати заявку, щоб залишитися в США).

Деніел Алісеа з Центру захисту інтересів сім’ї пояснив нюанси заповнення заявки і дав поради про те, як уникнути відмови в отриманні статусу TPS.

Додаткову інформацію про NYSBA Ukraine Task Force можна отримати за посиланням.

Автор: Дженніфер Андрус.

З оригіналом статті можна ознайомитися за посиланням.

Related posts
ВажливоНовини

Президентка АПУ Анна Огренчук на конференції Міжнародної секції NYSBA: «Кінець війни, покарання винних, повна компенсація збитків, захист біженців – це цілі, заради яких ми маємо об’єднатися»

Міжнародна підтримкаНовини

Міжнародна компанія Eurofast пропонує підтримку українським юристам та підприємцям

НовиниПодії

English Speaking Club

Новини

Представник Форуму молодих юристів АПУ увійшов до Комітету Європейської асоціації молодих юристів зі Східного регіонального співробітництва