Ви маєте змогу допомогти АПУ

Новини

Канадська група із захисту прав юристів, Юридичне товариство Англії та Уельсу, Інститут прав людини Міжнародної асоціації юристів та фундація «Юристи для юристів» звернулися до делегатів 49-ї сесії Ради ООН

Організації зі спеціальним консультативним статусом — Канадська група із захисту прав юристів, Юридичне товариство Англії та Уельсу, Інститут прав людини Міжнародної асоціації юристів та фундація «Юристи для юристів» — звернулися до 49-ї сесії Ради ООН і засудили грубі порушення Російською Федерацією норм міжнародного права, зокрема,  численні воєнні злочини і злочини проти людяності, скоєні в Україні.

Організації — автори звернення зазначили, що на території Росії влада порушує права на свободу вираження поглядів, об’єднань і мирних зібрань. З моменту незаконного вторгнення Росії в Україну тисячі мирних громадян, які виходили на антивоєнні демонстрації, були затримані в Росії з численними повідомленнями про катування, жорстоке поводження та відмову затриманим у доступі до адвокатів.

Організації наголошують, що російський уряд продовжує порушувати принципи верховенства права, зокрема Статут ООН, і закликають Раду забезпечити виконання Резолюції 60/251 Генеральної Асамблеї, яка вимагає від усіх членів Ради «слідувати найвищим стандартам у дотриманні та захисті прав людини».

З оригіналом звернення можна ознайомитися за посиланням.

Related posts
Новини

«Класифікатор професій»: виклики та бачення реформи в контексті правничої професії, - відбувся захід АПУ та Програми USAID «Справедливість для всіх»

ВажливоНовини

Злочини РФ, вчинені з лютого до липня 2022 року в Україні, задокументовано у Другому, доповненому, звіті Global Accountability Network

Експертна думкаНовини

Сергій Козьяков: Практично всі юристи розуміють, що Україна – це невід’ємна частина європейського правового простору

Міжнародна підтримкаНовини

Знайомство з міжнародними учасниками АПУ: Тобі Кадман