Ви маєте змогу допомогти АПУ

Звернення та заявиНовини

Комітет АПУ закликає пришвидшити опрацювання Проєкту Закону про застосування допоміжних репродуктивних технологій

Комітет АПУ з медичного та фармацевтичного права звернувся до Голови Комітету Верховної Ради України з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування Михайла Радуцького щодо Проєкту Закону про застосування допоміжних репродуктивних технологій № 6475-1 від 11.01.2022, що наразі перебуває на опрацюванні Комітету ВРУ.

Професійне середовище АПУ підтримує положення, закладені у законопроєкті. Проте варто зважати також на положення Закону України «Основи законодавства України про охорону здоров’я» (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 1993, № 4, ст.19), а саме положення статті 48, відповідно до яких штучне запліднення та імплантація ембріона здійснюються за умови наявності письмової згоди подружжя. Оскільки певна кількість чоловіків перебуває на військовій службі, а деякі з них вже загинули, їх вдови постають перед питанням неможливості застосування допоміжних репродуктивних технологій. Дане питання може бути вирішене на законодавчому рівні задля запобігання перевантаження судової системи. Відтак, на думку експертів Комітету АПУ, дану норму варто розширити шляхом надання можливості розпорядження ембріоном одному із подружжя у разі смерті іншого.

Таким чином, оскільки наразі триває військова агресія сусідньої держави та в Україні діє воєнний стан, щоденно гинуть не лише військові, а й цивільні особи, суспільство зазнає стрімких змін та вимушене швидко реагувати на зовнішні обставини, виникла необхідність оперативного вдосконалення законодавства, що регулює застосування допоміжних репродуктивних технологій. Відтак питання, вирішення яких у мирні часи могло бути відтерміновано, наразі мають бути вирішені оперативно. На жаль, зберігання ембріонів має певні терміни та потребує значних матеріальних витрат.

Комітет АПУ  звертається з проханням пришвидшити опрацювання Проєкту Закону про застосування допоміжних репродуктивних технологій № 6475-1 від 11.01.2022, зважаючи на зазначені вище зауваження.

Related posts
Новини

Станьте членом Вищої кваліфікаційної комісії суддів України!

ВажливоМіжнародна підтримкаНовини

Американська асоціація юристів закликала ООН розслідувати воєнні злочини Росії в Україні

Експертна думкаНовини

«Зелена» енергетика під час війни: чого чекати виробникам електроенергії?

Новини

Запрошуємо членів АПУ долучитись  до оргкомітетів національних осінніх заходів 2022

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.