Ви маєте змогу допомогти АПУ

Міжнародна підтримкаНовини

Лист Мурата Арслана на підтримку України: Закон і Мир для Всіх

Європейська асоціація магістратів за демократію та право (Magistrats Européens pour la Démocratie et les Libertés, MEDEL) отримала лист від Мурата Арслана, політичного в’язня Туреччини, і на його прохання оприлюднила звернення.

Мурат Арслан – колишній суддя в Туреччині, а зараз – політичний в’язень. Його було заарештовано у 2016 році за діяльність щодо підтримання незалежності судової гілки влади в Туреччині. У 2017 році Мурат Арслан був нагороджений Премією імені Вацлава Гавела з прав людини, яка є щорічною відзнакою Парламентської асамблеї Ради Європи за видатні заслуги щодо захисту прав людини.

Асоціація правників України здійснила переклад листа Мурата Арслана українською мовою:

Моє серце розривається, коли я спостерігаю за людською трагедією в Україні з камери, де я сиджу останні шість років. Моє серце і думки – з українцями, і особливо з моїми українськими колегами.

Із жалем спостерігаю, що окупація тоталітарним режимом України – країни, яка зробила значні кроки до становлення правової держави, – загрожує миру та безпеці не лише України, а й усього світу. З окупацією України Росією ми переконалися, наскільки боротьба за верховенство права, демократію та права людини є важливою не тільки для правової безпеки, а й для безпеки життя кожної людини та миру у всьому світі.

Є важливий момент, який не можна ігнорувати в цей період. Очевидно, що велика кількість людей серед російського народу усвідомили цінність прав і свобод людини, і намагаються мужньо протистояти окупації.

Очевидно, що найефективнішим методом вшанування як росіян, які вірять у верховенство права та демократію, так і жертв в Україні, є дедалі ширша підтримка верховенство права в Європі проти російської окупації, яка зруйнувала міжнародне право.

Найкраща відповідь на це вторгнення має ґрунтуватися на міжнародному праві та правах людини. Звинувачення всього народу у гріхах тоталітарного режиму може завдати незагойних ран і посіяти нові зерна ненависті. Найкраща відповідь – подальше зміцнення демократії та прав людини. На всі події слід дивитися з акцентом на людей та навколишнє середовище, тому гуманізм не слід приносити в жертву політичним інтересам.

Наскільки я можу судити з тюремної камери, я бачу, що жертвам цієї окупації одразу простягають руку допомоги, особливо в Європі. Не сумніваюся, що нашим українським колегам також допомагають.

Я вірю, що добро заразливе, і в єдності завжди сила.

Я висловлюю шану тим, хто стоїть на цих засадах та виявляє солідарність у ці важкі часи. Бажаю, щоб ця окупація, ця гуманітарна трагедія, це величезне руйнування довкілля та закону завершилися якнайшвидше. Ще раз хотів би наголосити, що здатність кожної людини жити в мирі залежить від здатності кожної людини жити за законом. Відмова від закону в одній країні є загрозою для всіх народів світу.

Мурат Арслан

З оригіналом листа можна ознайомитися за посиланням.

Related posts
Новини

«Класифікатор професій»: виклики та бачення реформи в контексті правничої професії, - відбувся захід АПУ та Програми USAID «Справедливість для всіх»

ВажливоНовини

Злочини РФ, вчинені з лютого до липня 2022 року в Україні, задокументовано у Другому, доповненому, звіті Global Accountability Network

Експертна думкаНовини

Сергій Козьяков: Практично всі юристи розуміють, що Україна – це невід’ємна частина європейського правового простору

Міжнародна підтримкаНовини

Знайомство з міжнародними учасниками АПУ: Тобі Кадман