Ви маєте змогу допомогти АПУ

Новини

Міжнародна асоціація юристів засуджує агресію Росії проти України

Президент Міжнародної асоціації юристів (International Bar Association, IBА) Стенфорд Мойо зазначив, що з першого дня російського вторгнення в Україну ІВА негативно висловлюється щодо нехтування Росією життя та постійних порушень міжнародного права, а також закликає призупинити членство Росії в Раді ООН з прав людини, засуджує гучну підтримку російськими юридичними організаціями війни Путіна проти України та наголошує на необхідності більшої міжнародної підтримки України. Крім того, керівництво ІВА дало численні інтерв’ю на підтримку України та засудження агресії Росії.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства юстиції України.

Президент IBA заявив: «Цей акт президента Путіна є переломним моментом, що, безперечно, порушує міжнародне право. Держави-члени Організації Об’єднаних Націй з 1945 року погодилися, що територія повинна переходити з рук у руки лише за згодою. Це правило є центром підтримки міжнародного правопорядку між державами. IBA, заснована для захисту та підтримки верховенства права, рішуче засуджує вторгнення Росії в Україну».

Марк Елліс, виконавчий директор IBA, прокоментував: «Міжнародне право є чітким і абсолютним. Державі заборонено застосовувати силу або погрозу силою проти іншої держави. Це робиться для того, щоб не порушувалися територіальна цілісність і політична незалежність держави. Усі випадки застосування сили однією державою проти іншої, незалежно від тяжкості чи цілей, є порушенням. Цей захисний принцип є непорушним і є однією з найбільш фундаментальних норм міжнародного права. Є лише два основних винятки з цього принципу: держава діє в порядку самооборони або відповідно до резолюції Ради Безпеки ООН. Жоден з цих двох винятків не застосовується до дій Росії проти України».

IBA беззастережно підтримує рішення прокурора Міжнародного кримінального суду (МКС) Каріма А.А. Хана QC про початок розслідування воєнних злочинів та злочинів проти людства в Україні. Крім того, IBA приєдналася до 42 країн, що звернулися до МКС у зв’язку з імовірними військовими злочинами, скоєними під час вторгнення Росії в Україну.

ІВА також надає гуманітарну допомогу Україні.

Будь-яка російська фізична особа або член IBA, що виступає проти фундаментальних правових принципів, тепер підлягає процесу виключення або призупинення через поведінку, яка підриває основні цінності Асоціації. Пан Мойо назвав це дуже потужним кроком Асоціації і запевнив, що IBA підтримує Україну, щоб протистояти жорстоким діям Росії проти України, і буде робити це доти, поки агресія Росії не закінчиться.

Міжнародна асоціація юристів (IBA) — глобальний голос юридичної професії, головна організація для практиків міжнародного права, асоціацій адвокатів і юридичних товариств. Створена в 1947 році, невдовзі після створення Організації Об’єднаних Націй, вона народилася з переконання, що організація, яка складається зі світових асоціацій адвокатів, може сприяти глобальній стабільності та миру шляхом здійснення правосуддя. IBA співпрацює у широкому спектрі новаторських міжнародних проєктів з Організацією Об’єднаних Націй, Європейським парламентом, Радою Європи, Співдружністю, Організацією економічного співробітництва та розвитку (OECD), Світовою організацією торгівлі, Міжнародним валютним фондом, Світовим банком тощо.

Related posts
Звернення та заявиНовини

Комітети АПУ звернулися з проханням врегулювати питання підтвердження права фізичних та юридичних осіб на пільги, встановлені Податковим кодексом України

Збір доказів воєнних злочинівНовиниПодії

У Вашингтоні відбудеться конференція щодо Нюрнберзьких принципів: однією з тем буде Україна

Новини

Проєкт FORCE опитує адвокатів щодо практики взаємного визнання постанов про заморожування й конфіскацію активів

Новини

Урегулювання заборгованості фізосіб, постраждалих від війни: АПУ та USAID провели круглий стіл