Ви маєте змогу допомогти АПУ

Збір доказів воєнних злочинівМіжнародна підтримкаНовини

Міжнародна юридична фірма PILPG реалізує проєкт «Ініціатива відповідальності за воєнні злочини, вчинені під час війни в Україні»

Міжнародна юридична фірма Public International Law & Policy Group (PILPG) спільно з американськими юридичними фірмами та українськими партнерами реалізують проєкт дистанційного опитування людей, які стали свідками або жертвами воєнних злочинів в результаті російського вторгнення в Україну 24 лютого 2022 року, –  «Ініціатива відповідальності за воєнні злочини, вчинені під час війни в Україні» (Ukraine Accountability Initiative).

Опитування-інтерв’ю проводять професійні слідчі воєнних злочинів та/або підготовлені юридичні спеціалісти, які мають досвід проведення розслідувань загальної практики.

Усі розмови з респондентами відбуваються через відеозв’язок. Персональні дані опитаних захищаються, відповідно до європейського загального регламенту захисту даних.

Інтерв’ю проводяться на безпечній онлайн-платформі в зручний для опитуваної особи час. Розмова триватиме не більше двох годин і може проводитися українською, російською або англійською мовами.

Кожній особі, яку опитують, буде присвоєно унікальний анонімний ідентифікаційний номер, що буде використовуватися в процесі інтерв’ю. За її згодою зібрані дані та свідчення можуть бути передані: 1) поточним і майбутнім міжнародним та національним трибуналам, що проводитимуть розслідування воєнних злочинів в Україні, скоєних російськими військами; 2) майбутнім комісіям правди.

Зібрані дані та свідчення також будуть використані PILPG та її партнерами-юридичними фірмами для підготовки періодичних публічних звітів про характер воєнних злочинів, скоєних в Україні.

Якщо Ви бажаєте пройти інтерв’ю, Ви можете звернутися до PILPG наступним чином:

– через застосунок Signal за номером: +48574646080;

– написати на електронну пошту PILPG@protonmail.com ;

– заповнити онлайн-форму на сайті (пароль – UkraineAccountability22).

Більше про проєкт – за посиланням.

Довідка: Міжнародну юридичну фірму PILPG було засновано в 1995 році в Лондоні зі штаб-квартирою у Вашингтоні, округ Колумбія. PILPG – лауреат Нобелівської премії миру 2005 року, надає безоплатну правову допомогу сторонам у мирних переговорах, допомагає розробляти проєкти постконфліктних конституцій, сприяє судовому розслідуванню воєнних злочинів та впровадженню правосуддя перехідного періоду. PILPG займалася підготовкою слідчих, які розслідували воєнні злочини по всьому світу, зокрема в Іраку, Південному Судані та Бірмі (щодо етнічної групи Рохінджа). Роботу PILPG над документацією злочинів, скоєних проти Рохінджа, можна знайти тут.

Related posts
Новини

Проєкт FORCE опитує адвокатів щодо практики взаємного визнання постанов про заморожування й конфіскацію активів

Новини

Троє членів АПУ кандидують до Антикорради при Міноборони. Що спонукало їх до цього?

Новини

Урегулювання заборгованості фізосіб, постраждалих від війни: АПУ та USAID провели круглий стіл

Новини

Менторська програма Комітету АПУ з міжнародного права: дедлайн продовжено до 15 квітня!