Ви маєте змогу допомогти АПУ

Новини

МЮУ спільно з АПУ та проєктом ЄС «Право-Justice» презентували звіт за результатами оперативного моніторингу законодавства в умовах війни

18 – 19 липня 2022 року Міністерством юстиції України, Асоціацією правників України та проєктом ЄС «Право-Justice» презентовано звіт за результатами оперативного моніторингу законодавства.

Мета моніторингу – удосконалити законодавство з урахуванням викликів воєнного стану. У звітному документі автори запропонували пропозиціїї до нормативно-правових актів у п’яти сферах:

  • судочинство та судоустрій;
  • кримінальна юстиція;
  • судово-експертна діяльність;
  • виконання рішень;
  • банкрутство.

До консультацій в рамках моніторингу було залучено представників законодавчої та судової гілки влади, представників приватних правових професій та незалежних експертів.

Інна Ліньова, виконавчий директор АПУ, зазначила:

«Законодавчий моніторинг Міністерства юстиції України, в тому числі оперативний, має дві великі переваги: він збирає практичну інформацію про застосування нормативно-правових актів та передбачає консультації з усіма зацікавленими сторонами, в тому числі професійною спільнотою і громадянським суспільством. Якісні зміни до законодавства повинні відображати реалії практики і прийматись прозоро й інклюзивно. Ми дуже сподіваємось, що рекомендації оперативного моніторингу будуть враховані в законодавчому процесі».

Повний звіт за результатами оперативного моніторингу законодавства доступний за посиланням.

Related posts
Новини

Видача повісток в громадських місцях: роз’яснення юристки

Новини

Станьте членом Вищої кваліфікаційної комісії суддів України!

ВажливоМіжнародна підтримкаНовини

Американська асоціація юристів закликала ООН розслідувати воєнні злочини Росії в Україні

Експертна думкаНовини

«Зелена» енергетика під час війни: чого чекати виробникам електроенергії?