Ви маєте змогу допомогти АПУ

Новини

NYSBA відчуває момент та крокує в унісон з мінливим світом

Автор: Т. Ендрю Браун, Президент Асоціації адвокатів штату Нью-Йорк

Як найзначніша асоціація адвокатів світу, ми користуємося унікальним становищем, адже маємо змогу визначати напрям розвитку права та професії для прийдешніх поколінь. Зі спливом строку мого перебування на посаді Президента Асоціації адвокатів штату Нью-Йорк я бачу попереду світле майбутнє, в якому наша Асоціація стає актуальнішою, ніж будь-коли раніше, оскільки продовжує відчувати момент.

Такий підхід визначається нашою природою як асоціації адвокатів і нашою історією. Однак і він зазнав змін за часи пандемії. Пандемія навчила нас втілювати зміни з такою швидкістю, яка ще кілька років тому здавалася неймовірною, коли ми відмовилися від усталеної роками практики для задоволення потреб наших членів у часи безпрецедентної кризи.

Наша реакція на пандемію та неспровокований напад Росії на Україну продемонструвала, наскільки цінною є наша організація і як ми можемо продовжувати й надалі діяти в моменті.

У ці неспокійні часи наша українська робоча група проводить регулярні зустрічі, знаходить способи допомоги шукачам притулку та біженцям, а також визначає методи документування воєнних злочинів. Ми активізували нашу мережу міжнародних відділень для надання правової допомоги щойно переміщеним біженцям і тим, хто бажає покинути свою країну. Ми також провели тренінги для сотень юристів, які хочуть допомагати громадянам України з підготовкою заяв на отримання статусу осіб, які користуються тимчасовим захистом, для проживання в США.

NYSBA має завжди бути готова служити, направляти тих, хто цього потребує, і ділитися досвідом за кордоном — як реальним, так і уявним. Але для цього ми повинні знову підтвердити свою відданість нашим традиційним цінностям. По-перше, ми повинні не лише підтвердити важливість забезпечення різноманіття на всіх рівнях і в межах усієї діяльності Асоціації, але й бути фактичним відображенням юристів, для яких ми працюємо. Ми також повинні використовувати можливості Асоціації для адвокації системних змін, які б дозволили більшій кількості людей з небілим кольором шкіри будувати юридичну кар’єру.

По-друге, ми в жодному разі не повинні втрачати зв’язок зі змінами поколінь у юридичній практиці, юридичній професії, юридичній освіті та динаміці робочого середовища. Ми повинні залишатися на передовій професії, щоб мати змогу акумулювати кращий досвід, долати розбіжності поколінь і зберігати нашу позицію як безцінний ресурс.

Якщо пандемія чомусь нас і навчила, так це тому, що ми повинні йти за нашою аудиторією. Наші віртуальні курси підвищення юридичної кваліфікації завоювали визнання завдяки своїй доступності, актуальності та глибокій інформативності.

Найважливішою запорукою підтримки нашої значимості є неухильне дотримання керівного принципу цієї організації, що полягає у використанні наших знань і досвіду в галузі права на користь суспільного блага.

Ключовою складовою цього є робота, яку проводить NYSBA в напрямі залучення наших членів до надання безоплатних юридичних послуг там, де це найбільш необхідно. Незалежно від того, чи буде це допомога біженцям з Афганістану та України в питаннях імміграційного законодавства, чи сприяння колишнім в’язням у знятті судимості за вживання марихуани, ми маємо спрямовувати зусилля наших членів саме на ті справи, де їх досвід принесе найбільшу користь.

Наші секції, спеціальні та робочі групи вже продемонстрували комплексний підхід у наданні експертних консультацій на користь суспільства, водночас відчуваючи момент.  

За час мого перебування на посаді Президента ці групи провели вичерпні дослідження та підготували новаторські звіти, які довгі роки здійснюватимуть вплив на розвиток професії.

Таку роботу регулярно проводять наші комітети та робочі групи. Але зараз я особливо пишаюся результатами роботи нашої Спеціальної групи з питань расової несправедливості та реформи політики, нашої Робочої групи з питань благополуччя адвокатів і нашої Робочої групи з 26-го питання заяви на отримання статусу адвоката Нью-Йорка. Спеціальна група з питань адвокатури досліджувала шляхи, в яких відбувається дискримінація людей з небілим кольором шкіри.

Я також з нетерпінням чекаю результатів важливої роботи, яку проводить Спеціальна група з питань расизму, соціальної справедливості та права й Спеціальна група з постпандемічного майбутнього професії. Я став ініціатором створення цих робочих груп, однак їх діяльність триватиме і після завершення мого строку перебування на посаді.

Так, я був Президентом лише один рік, але цей рік припав на часи пандемії, політичних потрясінь, і залишив по собі незабутнє враження, яке залишиться зі мною в усіх майбутніх починаннях. Тепер я хочу поділитися отриманими уроками зі своїми наступниками.

Нашим майбутнім лідерам я хочу сказати: ніколи не сумнівайтеся в нашій здатності як організації привносити зміни; ніколи не сумнівайтеся в діях, які служитимуть великій справі. Ніколи не вагайтеся використовувати вплив, досвід і честь нашої організації на службі справедливості та добра.

Незалежно від того, що готує нам майбутнє, Асоціація адвокатів штату Нью-Йорк залишатиметься яскравим маяком верховенства права, який стійко та мужньо зустрічатиме нові виклики.

Оригінальний текст матеріалу доступний на сайті NYSBA за посиланням.

Related posts
Звернення та заявиНовини

Комітети АПУ звернулися з проханням врегулювати питання підтвердження права фізичних та юридичних осіб на пільги, встановлені Податковим кодексом України

Збір доказів воєнних злочинівНовиниПодії

У Вашингтоні відбудеться конференція щодо Нюрнберзьких принципів: однією з тем буде Україна

Новини

Проєкт FORCE опитує адвокатів щодо практики взаємного визнання постанов про заморожування й конфіскацію активів

Новини

Урегулювання заборгованості фізосіб, постраждалих від війни: АПУ та USAID провели круглий стіл