Ви маєте змогу допомогти АПУ

НовиниНовини партнерів

NYSBA засудила рішення Верховного суду США щодо скасування конституційного права на аборт

Верховний суд США скасував постанову 50-річної давності, яка конституційно легалізувала аборти. Йдеться про справу «Роу проти Вейда» – рішення від 1973 року про законність переривання вагітності.

Президентка Асоціації адвокатів штату Нью-Йорк (New York State Bar Association, NYSBA) Шеррі Левин Уоллах виступила із заявою щодо рішення Верховного суду США у справі «Доббс проти жіночої організації охорони здоров’я Джексона». У зверненні йдеться про те, що непродумане рішення Верховного суду США підриває довіру суспільства до американської правової системи та зменшує повагу до верховенства закону.

Асоціація адвокатів штату Нью-Йорк вже давно підтримує рівність та рівний захист відповідно до закону. Цілком ймовірно, що ця постанова вплине на вагітних жінок з обмеженими засобами і ресурсами. Без федерального захисту мільйони жінок більше не матимуть права на безпечний легальний аборт і будуть змушені подорожувати в інші штати, щоб зробити цю процедуру. Ті, хто не може дозволити собі зробити аборт за межами штату або не має медичного страхування, можуть вдатися до ризикованих нелегальних абортів. Багато хто буде змушений доношувати небажану вагітність, що ставить під загрозу їхнє фізичне та психічне благополуччя.

Нагадаємо, що в грудні 2021 року Міжнародна секція NYSBA та АПУ уклали меморандум про співпрацю, а на базі АПУ було відкрито Відділення NYSBA в Україні. Членство в NYSBA та в її Міжнародній секції є безкоштовним для адвокатів-членів АПУ до 30 вересня 2022 року. Детальніше – в покроковій інструкції за посиланням.

Related posts
Новини

Асоціація правників України та Національна служба посередництва і примирення співпрацюватимуть у сфері удосконалення законодавства із соціально-трудових відносин

ВажливоНовини

Шановні члени АПУ! Підтримайте нашу діяльність членським внеском на 2023 рік

ВажливоНовини

Асоціація правників України запрошує закордонних юристів стати частиною правничої спільноти та підтримати АПУ у боротьбі з російською агресією

НовиниНовини партнерів

Ario Law Firm: Успішна судова практика щодо перевірок НАЗК