Ви маєте змогу допомогти АПУ

ВажливоМіжнародна підтримкаНовини

ПАРЄ першою з міжнародних організацій визнала Росію терористичним режимом

Парламентська асамблея Ради Європи ухвалила резолюцію, в якій Російська Федерація названа терористичним режимом. ПАРЄ стала першою міжнародною організацією, яка визнала Росію державою-терористом.

Резолюція була ухвалена одностайно, за неї проголосували 99 депутатів, присутніх у залі, один утримався.

У документі під назвою «Подальша ескалація агресії російської федерації проти України» зазначено, що «ця агресія має бути однозначно засуджена як злочин сама по собі, як порушення міжнародного права та як головна загроза міжнародному миру і безпеці».

До резолюції також була включена поправка із закликом надати Україні системи ППО для захисту цивільного населення.

Також Асамблея проголосувала за прискорення створення Спеціального міжнародного трибуналу для переслідування злочину агресії проти України та створення комплексного міжнародного механізму компенсації, включаючи міжнародний реєстр збитків.

Асоціація правників України вітає таке рішення ПАРЄ як рішучий крок на шляху до створення Спеціального міжнародного трибуналу та притягнення до відповідальності винних у скоєних воєнних злочинах в Україні.

Нагадаємо, 6 жовтня 2022 року АПУ опублікувала звернення із закликом до якнайшвидшого створення Спецтрибуналу щодо злочину агресії проти України.

Related posts
Звернення та заявиНовини

Комітети АПУ звернулися з проханням врегулювати питання підтвердження права фізичних та юридичних осіб на пільги, встановлені Податковим кодексом України

Збір доказів воєнних злочинівНовиниПодії

У Вашингтоні відбудеться конференція щодо Нюрнберзьких принципів: однією з тем буде Україна

Новини

Проєкт FORCE опитує адвокатів щодо практики взаємного визнання постанов про заморожування й конфіскацію активів

Новини

Урегулювання заборгованості фізосіб, постраждалих від війни: АПУ та USAID провели круглий стіл