Ви маєте змогу допомогти АПУ

ВажливоНовини

ПАРЄ підтримала створення трибуналу щодо агресії Росії

Парламентська асамблея Ради Європи висловила підтримку всім зусиллям щодо розслідування міжнародних злочинів РФ в Україні та виступила за створення міжнародного трибуналу, який матиме право видавати міжнародні ордери на арешт і не обмежуватися імунітетом держави або імунітетом глав держав і урядів.

28 квітня 2022 року ПАРЄ проголосувала за резолюцію, якою закликає держави-члени Ради Європи негайно створити спеціальний міжнародний кримінальний трибунал для розслідування і переслідування злочину агресії, скоєного політичним і військовим керівництвом РФ, а також надати фінансову підтримку.

В документі зазначається, що Парламентська асамблея вражена жорстокістю дій збройних сил Російської Федерації, аналогів яких в Європі не було з часів Другої світової війни. Асамблея приголомшена повідомленнями про звірства проти мирного населення, про використання зґвалтування та катувань як знарядь війни, які є воєнними злочинами відповідно до міжнародного кримінального права.

Асамблея звертає увагу на ідеологію «Русский мир», яка утвердилася в РФ і стала державною ідеологією, яку Кремль перетворив на інструмент розпалювання війни. Ця ідеологія використовується для знищення залишків громадянської демократії, для виховання нових мілітаризованих поколінь у Росії та для виправдання її зовнішньої агресії.

ПАРЄ  закликає міжнародне співтовариство послати чітке повідомлення про те, що особи, які вчинили воєнні злочини та злочини проти людяності, а також можливий геноцид, будуть притягнуті до відповідальності. До відповідальності також буде притягнуто осіб, причетних до злочину агресії, а саме політичне та військове керівництво Російської Федерації.

У своїй резолюції Асамблея також закликала РФ припинити бойові дії проти України та негайно, повністю та беззастережно вивести її військові сили з території України в межах її міжнародно визнаних кордонів, а також забезпечити відповідальність за злочини, скоєні своїми силами та всіма суб’єктами, за які вона несе відповідальність згідно з міжнародним гуманітарним правом.

З повним текстом резолюції можна ознайомитись за посиланням.

Related posts
Звернення та заявиНовини

Комітети АПУ звернулися з проханням врегулювати питання підтвердження права фізичних та юридичних осіб на пільги, встановлені Податковим кодексом України

Збір доказів воєнних злочинівНовиниПодії

У Вашингтоні відбудеться конференція щодо Нюрнберзьких принципів: однією з тем буде Україна

Новини

Проєкт FORCE опитує адвокатів щодо практики взаємного визнання постанов про заморожування й конфіскацію активів

Новини

Урегулювання заборгованості фізосіб, постраждалих від війни: АПУ та USAID провели круглий стіл