Ви маєте змогу допомогти АПУ

Експертна думкаНовини

Підтримка для платників єдиного податку 3-ї групи: ключові нюанси

На період дії воєнного стану Верховна Рада України передбачила податкові послаблення для підтримки бізнесу. Ключові новації для платників податків 1-ї та 2-ї груп Юлія Федосюк, членкиня Ради Комітету АПУ з податкового та митного права, керівниця податкової практики Ario Law Firm, уже розкривала тут. Сьогодні ми ділимося аналізом змін щодо 3-ї групи.

Єдиний податок зі ставкою 2% з обороту (3-я група)

Хто має право скористатися:

1. ФОП та юридичні особи — суб’єкти господарювання (СГ) будь-якої організаційно-правової форми (ТОВ, ПП, АТ, ТДВ, КТ, ПТ, адвокатські об’єднання тощо).

2. Річний обсяг доходу не перевищує 10 млрд грн.

Ставка єдиного податку: 2% доходу.

Податковий (звітний) період: календарний місяць.

Декларування: податкова декларація платника єдиного податку подається у строки, встановлені для місячного податкового (звітного) періоду.

Строк сплати податку: протягом 10 календарних днів після граничного строку подання податкової декларації за податковий (звітний) місяць.

Порядок переходу:

— заява подається за місцем податкової адреси до останнього числа місяця, що передує періоду переходу;

— новостворені СГ, які протягом 10 днів з дня державної реєстрації подали заяву щодо обрання спрощеної системи оподаткування, вважаються платниками єдиного податку 3-ї групи з дня їх державної реєстрації.

Право відмовитись: СГ має право самостійно відмовитися від використання особливостей оподаткування таким єдиним податком з першого дня місяця, наступного за місяцем, у якому було прийнято таке рішення.

ПДВ: платники ЄП 3-ї групи звільняються від обов’язку нарахування, сплати та подання податкової звітності з ПДВ з операцій з постачання товарів, робіт та послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України.

Кількість працівників: не обмежується.

Не можуть обрати 3-ю групу єдиного податку:

1. Суб’єкти господарювання, які здійснюють:

— діяльність з організації, проведення азартних ігор, лотерей (крім розповсюдження лотерей), парі (букмекерське парі, парі тоталізатора);

— обмін іноземної валюти;

— виробництво, експорт, імпорт, продаж підакцизних товарів (крім роздрібного продажу паливно-мастильних матеріалів у ємностях до 20 л і діяльності фізичних осіб, пов’язаної з роздрібним продажем пива, сидру, пері (без додавання спирту) та столових вин);

— видобуток, реалізацію корисних копалин.

2. Страхові (перестрахові) брокери, банки, кредитні спілки, ломбарди, лізингові компанії, довірчі товариства, страхові компанії, установи накопичувального пенсійного забезпечення, інвестиційні фонди і компанії, інші фінансові установи, визначені законом.

3. Реєстратори цінних паперів.

4. Представництва, філії, відділення та інші відокремлені підрозділи юридичної особи, яка не є платником єдиного податку.

5. Фізичні та юридичні особи — нерезиденти.

Період, на який діють зміни: з 1 квітня 2022 року до припинення або скасування воєнного стану на території України.

Що буде після припинення воєнного стану:

— з першого дня місяця, наступного за місяцем припинення або скасування воєнного стану на території України, СГ втрачають право використання особливостей оподаткування, передбачених наданими змінами;

— СГ автоматично вважаються такими, що застосовують систему оподаткування, на якій перебували до обрання таких особливостей оподаткування.

ЄСВ

1. Надана підтримка: ФОП мають право не нараховувати, не обчислювати та не сплачувати єдиний внесок за себе.

Декларування: розрахунок єдиного внеску в складі податкової декларації не заповнюється за період, у якому єдиний внесок не нараховувався, не обчислювався та не сплачувався.

Період, на який діють зміни: з 1 березня 2022 року до припинення або скасування воєнного стану в Україні.

2. Надана підтримка:

— право за власним рішенням не сплачувати єдиний внесок за найманих працівників, призваних під час мобілізації на військову службу до Збройних сил України;

— суми єдиного внеску, нараховані та не сплачені, сплачуються за рахунок державного бюджету, крім періодів у яких наймані працівники отримували доходи у вигляді грошового забезпечення, з яких було сплачено єдиний внесок коштом державного бюджету.

Декларування та розрахунок :

— сума єдиного внеску за таких найманих працівників розраховується та відображається у звітності платником єдиного внеску;

— для розрахунку використовуються дані звітності стосовно таких найманих працівників щодо суми нарахованого доходу у межах максимальної величини, на яку нараховується єдиний внесок, суми нарахованого єдиного внеску, суми донарахованого та зменшеного нарахування єдиного внеску таких найманих працівників;

— на підставі розрахунку центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, державну політику з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, формує бюджетні запити на отримання коштів на покриття сум несплаченого роботодавцями відповідно до цього пункту єдиного внеску;

— вимоги щодо нарахування єдиного внеску на заробітну плату (дохід), що не перевищує розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, не застосовуються до заробітної плати (доходу) за останній календарний місяць (включно), у якому відбулась фактична демобілізація такого працівника.

Період, на який діють зміни: під час періоду мобілізації.

Related posts
Новини

Проєкт FORCE опитує адвокатів щодо практики взаємного визнання постанов про заморожування й конфіскацію активів

Новини

Троє членів АПУ кандидують до Антикорради при Міноборони. Що спонукало їх до цього?

Новини

Урегулювання заборгованості фізосіб, постраждалих від війни: АПУ та USAID провели круглий стіл

Новини

Менторська програма Комітету АПУ з міжнародного права: дедлайн продовжено до 15 квітня!