Ви маєте змогу допомогти АПУ

Новини

Погляд молодих юристів на вплив російської військової агресії на своє професійне майбутнє – результати опитування АПУ

Асоціація правників України провела анонімне онлайн-опитування студентів та молодших юристів юридичних фірм, щоб визначити актуальні проблеми, з якими стикнулися молоді юристи час війни, та можливі напрями допомоги з боку АПУ щодо побудови майбутньої кар’єри.

Опитування було проведено в період з 3 до 10 травня 2022 року та опрацьовано за сприяння LegalTalents.Report

Пропонуємо ознайомитися з основними результатами опитування.

  1. Молоді юристи не вбачають суттєвого впливу війни на ринок та свою кар’єру: кожен третій бажає будувати свою майбутню кар’єру в консалтингу, що повністю корелює з даними попередніх досліджень.
  2. Молоді юристи пов’язують свої короткострокові плани з Україною: 44% планують продовжувати навчання в своєму чи іншому українському ВЗО, 37% прагнуть знайти роботу чи стажування за фахом в Україні. Цікаво відмітити, що 29% мають плани отримати додаткову неюридичну освіту. При цьому, лише 12% хочуть перевестися до іноземного ВЗО та продовжувати навчання за кордоном, 9% планують відмовитися від юридичної освіти та змінити фах на неюридичний.
  3. На даний момент 17% молодих юристів готові працювати не за фахом, щоб підтримати себе матеріально. При цьому 18% респондентів, які наразі працевлаштовані, планують змінити роботодавця.
  4. 46% молодих юристів не переміщувалися за ці два місяці війни, ще 17% переміщувалися, але вже повернулися до місця свого постійного перебування. Кожен четвертий з опитаних переїхав до іншого регіону України, а лише кожен десятий виїхав за кордон.
  5. Попри фінансові труднощі, 78% молодих юристів підтримують державу та армію фінансово. Майже кожен другий (45%) займається волонтерською діяльністю. 4% приєдналися до лав ЗСУ чи ТрО.

Профіль респондентів. В опитуванні взяли участь 148 молодих юристів, серед них:

  • чоловіки – 42%, жінки – 58%;
  • навчаються на юрфаці вишу- 38%; стажуються чи працюють у юридичній фірмі – 38%; суміщають навчання з роботою / стажуванням – 24%;
  • у ТОП-5 ЗВО навчаються 61% опитаних: 1-2 курси – 7%; 3-4 курси – 29%; 5-6 курси – 64%;
  •  43% опитаних навчаються та працюють у Києві, 57% – у регіонах України;
  • респонденти працюють та/або стажуються у фірмах: до 15 юристів – 67%; 16-40 юристів -15%; 40+ юристів – 18%.
Related posts
Звернення та заявиНовини

Комітети АПУ звернулися з проханням врегулювати питання підтвердження права фізичних та юридичних осіб на пільги, встановлені Податковим кодексом України

Збір доказів воєнних злочинівНовиниПодії

У Вашингтоні відбудеться конференція щодо Нюрнберзьких принципів: однією з тем буде Україна

Новини

Проєкт FORCE опитує адвокатів щодо практики взаємного визнання постанов про заморожування й конфіскацію активів

Новини

Урегулювання заборгованості фізосіб, постраждалих від війни: АПУ та USAID провели круглий стіл