Ви маєте змогу допомогти АПУ

Експертна думкаМіжнародна підтримкаНовини

«Протистояння без бойових дій: невоюючі сторони та російське вторгнення в Україну» – судді з Латвії та Ірландії проаналізували хід воєнних дій Росії проти України

Судді – члени Асоціації європейських адміністративних суддів (Association of European Administrative Judges, AEAJ) Лаума Пейглкальна (суддя Верховного суду Латвії) та Річард Хамфріс (суддя Високого суду Ірландії) підготували статтю «Протистояння без бойових дій: невоюючі сторони та російське вторгнення в Україну».

У статті йдеться про те, що незаконне вторгнення Російської Федерації за сприяння Республіки Білорусь в Україну у лютому 2022 року викликало сильну реакцію з боку невоюючих держав та приватних суб’єктів. Така реакція свідчить про еволюцію формату протистояння. У відповідь на вторгнення в Україну невоюючі сторони вийшли за межі усталеного обсягу санкцій і застосували широкий спектр інструментів, які є доступними для невоюючих сторін і в той же час не є бойовими діями. Не дивлячись на це, заходи, вжиті щодо ситуації в Україні, є меншими у порівнянні з іншими випадками порушення міжнародного права, наприклад апартеїду в Південній Африці та ядерними намірами Північної Кореї. Існує ще багато можливостей для посилення відповіді на агресію в Україні.

Оригінал статті можна прочитати за посиланням.

Related posts
ВажливоНовини

Президентка АПУ Анна Огренчук на конференції Міжнародної секції NYSBA: «Кінець війни, покарання винних, повна компенсація збитків, захист біженців – це цілі, заради яких ми маємо об’єднатися»

Міжнародна підтримкаНовини

Міжнародна компанія Eurofast пропонує підтримку українським юристам та підприємцям

НовиниПодії

English Speaking Club

Новини

Представник Форуму молодих юристів АПУ увійшов до Комітету Європейської асоціації молодих юристів зі Східного регіонального співробітництва