Ви маєте змогу допомогти АПУ

Новини

Публічні закупівлі в Україні та ЄС: особливості регулювання й можливості для бізнесу

Під модеруванням Микити Жукова, керуючого АБ ZHUKOV LEGAL FAMILY OFFICE, голови Комітету АПУ з питань конституційного права, адміністративного права та прав людини, 15 грудня 2022 року відбувся захід Форуму молодих юристів АПУ.

У фокусі заходу опинилися ринки публічних закупівель України, Європейського Союзу та Великої Британії, а також можливості для українських компаній брати участь у тендерах ЄС і навпаки.

Доповідачами на онлайн-зустрічі були:

Філіп Лі, партнер Philip Lee LLP, провідний експерт у сфері закупівель, конкуренції, торгівлі та будівництва (Ірландія).

Ребекка Картер, партнерка Stephenson Harwood LLP, що спеціалізується на праві публічних закупівель у Великій Британії (Велика Британія).

Сергій Сокоренко, менеджер проєктів Newtend (авторизований електронний майданчик) (Україна).

Анна Шиманська, партнерка Dentons, співкерівниця практики публічних закупівель і членкиня Ради публічних закупівель при Президентові Управління державних закупівель Польщі (Польща).

Ернад Дені Комага, консультант із державних закупівель IMTB Consulting GmbH (Німеччина).

Зараз Україна переживає складні часи, спричинені російською збройною агресією. Незважаючи на це, публічні закупівлі в нашій країні здійснюються, як і раніше, і для європейських компаній Україна залишається цікавою країною для участі в закупівлях. Цьому сприяє той факт, що законодавча база публічних закупівель України має схожі риси із законодавчою базою ЄС .

Водночас сьогодні український бізнес намагається розширити географію діяльності та зацікавлений у нових ринках на кшталт країн ЄС і Великої Британії. Насамперед його цікавлять системи публічних закупівель цих країн.

Під час заходу було приділено увагу особливостям систем публічних закупівель України, Великої Британії, Ірландії, Польщі та Німеччини.

Сергій Сокоренко розповів про українську систему публічних закупівель Prozorro та авторизований електронний майданчик Newtend, що працює в цій системі майже з моменту її запуску (ПРЕЗЕНТАЦІЯ).

Філіп Лі поділився інформацією про законодавчу базу системи закупівель та особливості закупівельних процедур в Ірландії (ПРЕЗЕНТАЦІЯ). 

Ребекка Картер розповіла про можливості британського ринку публічних закупівель для українського бізнесу та його особливості в добу «пост-Брекзиту» (ПРЕЗЕНТАЦІЯ). 

Анна Шиманська презентувала доповідь про законодавчу базу системи публічних закупівель Польщі, закупівельні процедури, обсяг польського ринку закупівель і можливості для українських компаній.(ПРЕЗЕНТАЦІЯ).

Ернад Дені Комага розповів про особливості регулювання публічних закупівель у Німеччині й перспективи для українського бізнесу на місцевому ринку закупівель. Зокрема, пан Комага висловив думку про те, що система публічних закупівель як у Німеччині, так і в ЄС загалом повинна стати більш автоматизованою й диджиталізованою.

«Це повинно статися, адже обсяг публічних закупівель зростає, нам потрібно закуповувати все більше й більше… І я думаю, що корупція може значно зменшитися, якщо ми трохи автоматизуємо процес публічних закупівель», – наголосив експерт.

Відеозапис зустрічі можна переглянути за лінком.

Запрошуємо вас долучатися до групи Форуму молодих юристів у Telegram. Це можна зробити за запрошувальним лінком.

Залучайте своїх колег та друзів в чат групи, щоб ніхто не пропустив інформацію, спеціально розраховану на сферу інтересів молодих правників.

Координатори Форуму молодих юристів щоденно працюють над тим, щоб в цей нелегкий для кожного час, кожен зацікавлений отримав доступ до якісного контенту. Закликаємо вас зробити посильний ДОНАТ, щоб підтримати інституційну діяльність АПУ та й надалі мати можливість брати учать у заходах асоціації.

Слідкуйте за анонсами наших нових заходів, долучатися до них. Попереду ще багато цікавого.

Related posts
Новини

Правове майбутнє та інновації: погляд юристки, що працює в індустрії відеоігор

Міжнародна підтримкаНовини

Можливість для членів АПУ: знижка 25% на заходи Академії європейського права!

Експертна думкаНовини

Зміни щодо прав на трансляції спортивних подій: наслідки будуть відчутні цього року

Новини

Sayenko Kharenko — Генеральний партнер АПУ в 2023 році!