Ви маєте змогу допомогти АПУ

Новини

Ратифікація Римського статуту: крок до ефективнішого розслідування злочинів Росії на території України

Повномасштабне військове вторгнення Російської Федерації до України, що відбулося 24 лютого 2022 року, зумовило нагальну потребу повною мірою активувати механізми притягнення винних осіб до кримінальної відповідальності за воєнні злочини та злочини проти людяності, скоєні ними на території України з 2014 року.

Українська Гельсінська спілка з прав людини, Центр прав людини ZMINA, Асоціація правників України та Регіональний центр прав людини одностайно підтримують ратифікацію Римського статуту, який є основою основ міжнародного кримінального права.

Спільними зусиллями правнича спільнота України запускає інформаційну кампанію, щоб  підвищити обізнаність представників влади, правників й пересічних українців про діяльність МКС, пришвидшити процес ратифікації Римського статуту, а також спростувати найпоширеніші міфи.

Ратифікація Римського статуту дає Україні всі переваги держави-учасниці, зокрема розширені можливості ефективного впливу на процес розслідування, а також, у ширшому розумінні — глибшої інтегрованості з органами Міжнародного кримінального суду.

Ратифікація Римського статуту стане важливою подією в посиленні дипломатичного тиску на Російську Федерацію та створенні реальних передумов для притягнення її військових до відповідальності за всі злочини, скоєні на території України з 2014 року.

Ратифікація означатиме необхідність приведення Україною свого законодавство у відповідність до Римського статуту в частині визначення правової основи для ефективної взаємодії з Міжнародним кримінальним судом. Також до змісту Кримінального кодексу України обов’язково матимуть бути включені положення про злочини проти людяності та воєнні злочини, а до Кримінального процесуального кодексу України — щодо особливостей розслідування зазначених злочинів. Українська та міжнародна правова спільнота наполягає на ратифікації Римського статуту, адже сьогодні це вкрай важливо як для іміджу на міжнародній арені, так і для реального притягнення до відповідальності осіб, винних у воєнних злочинах в Україні.

Завантажити інформацію в PDF-файлі можна за посиланням.

Related posts
Новини

Проєкт FORCE опитує адвокатів щодо практики взаємного визнання постанов про заморожування й конфіскацію активів

Новини

Троє членів АПУ кандидують до Антикорради при Міноборони. Що спонукало їх до цього?

Новини

Урегулювання заборгованості фізосіб, постраждалих від війни: АПУ та USAID провели круглий стіл

Новини

Менторська програма Комітету АПУ з міжнародного права: дедлайн продовжено до 15 квітня!