Ви маєте змогу допомогти АПУ

Новини

Рекомендації про створення Спеціального трибуналу щодо злочину агресії проти України: звіт Global Accountability Network

Створення Спеціального трибуналу щодо злочину агресії проти України – це ключовий захід, виконання якого вимагає Уряд України, громадянське суспільство і правнича спільнота. Асоціація правників України неодноразово також закликала міжнародну спільноту підтримати втілення в життя ідею такого ad hoc трибуналу.

Чому цей захід є важливим? Злочин агресії є окремим злочином, який за своєю природою відрізняється від воєнних злочинів, злочинів проти людяності та геноциду. Злочином агресії є планування, підготовка, ініціювання або здійснення акту агресії, який в силу свого характеру, серйозності та масштабів являється грубим порушенням Статуту ООН, особою, яка перебуває в стані фактичного здійснення керівництва або контролю за політичними чи військовими діями держави. Відповідно, до відповідальності за злочин агресії може бути притягнуто не просто рядових виконавців військових наказів, а вище військово-політичне керівництво держави. Крім того, злочин агресії може охоплювати широке коло зовнішньополітичних, фінансових, торгівельних та інших рішень та дій, яке керівництво держави-агресора приймає за довгий час до початку власне бойових дій.

Ці та інші причини зумовлюють надзвичайну важливість переслідування керівництва Російської Федерації за злочин агресії, вчинений проти України. Водночас, на практиці таке переслідування є завданням із зірочкою. Про те, чому це так, і як міжнародна спільнота може справитись з існуючими труднощами, читайте у звіті Global Accountability Network The Special Tribunal for Ukraine on the Crime of Aggression.

Нагадаємо, the Global Accountability Network є мережею прокурорів, адвокатів, науковців та інших експертів, а також студентів, які збирають та аналізують інформацію з відкритих джерел про міжнародні злочини. У фокусі GAN продовжують перебувати події в Сирії, Ємені, Венесуелі, Китаї, а тепер – і в Україні. АПУ підтримує зусилля GAN щодо збору інформації про злочини, які вчиняються Російською Федерацією в Україні, та щодо широкого розповсюдження такої інформації серед світової спільноти.

Related posts
Звернення та заявиНовини

Комітети АПУ звернулися з проханням врегулювати питання підтвердження права фізичних та юридичних осіб на пільги, встановлені Податковим кодексом України

Збір доказів воєнних злочинівНовиниПодії

У Вашингтоні відбудеться конференція щодо Нюрнберзьких принципів: однією з тем буде Україна

Новини

Проєкт FORCE опитує адвокатів щодо практики взаємного визнання постанов про заморожування й конфіскацію активів

Новини

Урегулювання заборгованості фізосіб, постраждалих від війни: АПУ та USAID провели круглий стіл