Ви маєте змогу допомогти АПУ

ІншеНовини

Результати засідання Етичної комісії АПУ

Етична комісія Асоціації правників України як незалежний орган, що стежить за додержанням членами Асоціації вимог до етичних аспектів їхньої професійної діяльності, розглянула заяву керуючої партнерки, адвокатки АО «АВЕР ЛЄКС», членкині АПУ Ольги Просянюк про порушення Етичних правил правника членкинею АПУ Аліною Грушовець.

Предметом звернення до Етичної комісії АПУ стало застосування неетичних методів боротьби з конкуренцією шляхом намагань створення хибного й викривленого враження про процесуального опонента перед судом, а також використання висловлювання, що може завдати шкоди діловій репутації адвокатів АО «АВЕР ЛЄКС».

Розглянувши матеріали справи, перевіривши факти та докази щодо обставин, викладених у заяві, Етична комісія встановила факт вчинення членом АПУ порушення Етичних правил правника, які були розроблені з метою сприяння та просування ідеалів юридичної професії у середовищі українських правників.

У ст. 2 Етичних правил правника вказано, що всі правники мають дотримуватися норм галузевих правил етики (суддів, адвокатів, прокурорів, нотаріусів тощо). Окрім цього, ст. 3 зазначає, що правник завжди має підтримувати найвищі стандарти чесності, прямоти й неупередженості по відношенню до суду, своїх колег і всіх тих, з ким він вступає в професійний контакт. Ст. 12 Правил адвокатської етики зазначає, що адвокату заборонено робити завідомо неправдиві заяви стосовно суті доручення, фактичних обставин, що мають до нього відношення, їх правової оцінки, прав і обов’язків адвоката, клієнта, а також обсягу своїх повноважень щодо представництва інтересів клієнта. Також стаття 23 п. 16 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» забороняє ототожнення адвоката з клієнтом.

У зв’язку з цим, Етична комісія ухвалила рішення про застосування до членкині АПУ Грушовець Аліни Сергіївни попередження про виключення із членів.

Повний текст рішення Етичної комісії доступний за посиланням.

Related posts
Новини

Правове майбутнє та інновації: погляд юристки, що працює в індустрії відеоігор

Міжнародна підтримкаНовини

Можливість для членів АПУ: знижка 25% на заходи Академії європейського права!

Експертна думкаНовини

Зміни щодо прав на трансляції спортивних подій: наслідки будуть відчутні цього року

Новини

Sayenko Kharenko — Генеральний партнер АПУ в 2023 році!