Ви маєте змогу допомогти АПУ

Міжнародна підтримкаНовини

Роковини вторгнення: IBA засудила агресію РФ та пообіцяла працювати над притягненням до відповідальності

Міжнародна асоціація юристів (IBA) у своїй заяві, присвяченій роковинам повномасштабного вторгнення Росії в Україну, вкотре засудила російську агресію та торкнулася питання майбутнього притягнення до відповідальності агресора й інших осіб, які вчинили воєнні злочини в Україні.

«Уже рік ми є свідками кричущого порушення закону. Ми відчуваємо велику загрозу демократії та справедливості. Міжнародна юридична спільнота — включно з IBA, що виступає в ролі її єдиного голосу, — відреагувала не лише підтримкою України на всіх можливих правових фронтах, а й підтвердженням фундаментальних цінностей нашої професії», — заявила Альмудена Арпон де Мендівіль-і-Альдама, Президентка IBA.

Вона наголосила, що IBA докладе всіх можливих зусиль для забезпечення юридичної відповідальності за агресію, включно з індивідуальною кримінальною відповідальністю.

«Зрештою, сьогодні я знову висловлюю свою солідарність і захоплення нашими українськими колегами, котрі продовжують виконувати свої обов’язки перед клієнтами та країною в найгірших обставинах», — резюмувала Альмудена Арпон де Мендівіль-і-Альдама.

У IBA нагадали, що минулого року підписали з Андрієм Костіним, Генеральним прокурором, меморандум про взаєморозуміння щодо співпраці заради забезпечення відповідальності за воєнні та інші міжнародні злочини, включно зі злочином агресії. Також було підписано меморандум із Міністерством юстиції України та Координаційним центром з надання правової допомоги, що визначає умови надання безоплатної правової допомоги з метою забезпечення ефективного представництва у справах щодо воєнних злочинів.

Окрім того, триває робота над майбутнім меморандумом між IBA та Міністерством оборони України, що акцентуватиме на вдосконаленні законодавчої бази для забезпечення належного захисту у справах про військові злочини.

Також в IBA зазначили, що з моменту засудження вторгнення Росії в Україну виділили понад 200 000 доларів на гуманітарну й технічну підтримку Асоціації правників України та Національної асоціації адвокатів України.

Марк Елліс, виконавчий директор IBA, наголосив, що Міжнародна асоціація юристів продовжуватиме втілювати меморандуми про взаєморозуміння з українськими державними установами, а також ділитиметься з українськими колегами експертними знаннями й навчатиме їх заради підтримки зусиль щодо відповідальності та справедливості.

«Вторгнення Росії в Україну є безсоромним. Сьогодні, коли ми відзначаємо рік з початку військового нападу, вкрай важливо нагадати самим собі, що поставлено на карту для міжнародного права. Зараз конфлікт в Україні не має ознак вщухання. Беззаперечним є той факт, що під час цієї війни були скоєні широкомасштабні, систематичні й невибіркові атаки на цивільних осіб і цивільні об’єкти. Міжнародна спільнота відповідальна за притягнення винних у цих злочинах до відповідальності, включно зі створенням спеціального трибуналу щодо злочину агресії», — підкреслив Марк Елліс.

З початку повномасштабної війни українські правничі організації та Офіс Генерального прокурора заохочують широке використання в Україні застосунку eyeWitness to Atrocities, розробленого IBA. Цей застосунок використовується для збору підтверджених документальних доказів воєнних злочинів у спосіб, що відповідає міжнародним правовим стандартам у національних або міжнародних судових процесах. На сьогодні за допомогою eyeWitness to Atrocities отримано понад 32 000 фото й відео, які були передані до Міжнародної слідчої комісії щодо України. Нагадаємо, АПУ виступає партнером ІВА в Україні з питань фіксації доказів воєнних злочинів.

Окрім того, українські правники отримали значну підтримку від розгалуженої мережі юристів IBA по всьому світу, котрі на знак солідарності доклали зусиль pro bono у багатьох сферах, зокрема в питаннях антимонопольного законодавства, шкоди довкіллю, воєнних злочинів і повернення активів, а також у форматі вебінару організували обговорення й опитування українських юристів, котрі залишаються працювати в Україні.

Повний текст заяви IBA доступний за посиланням.

Related posts
Новини

Зробіть Великодній подарунок дітям, які потребують допомоги

Новини

Завершено серію зустрічей в рамках Legal English Speaking Club

Звернення та заявиНовини

Комітети АПУ звернулися з проханням врегулювати питання підтвердження права фізичних та юридичних осіб на пільги, встановлені Податковим кодексом України

Новини

Проєкт FORCE опитує адвокатів щодо практики взаємного визнання постанов про заморожування й конфіскацію активів