Ви маєте змогу допомогти АПУ

Експертна думкаНовини

Росія на порозі дефолту: наслідки для України

Економіка Росії через запроваджені цивілізованим світом санкції заглиблюється у кризу та знаходиться на межі дефолту, що може бути оголошеним вже 4 травня. Адже РФ за місяць до цього — 4 квітня — не змогла здійснити чергові платежі за єврооблігаціями на сукупну суму більше ніж 600 млн доларів США. Відповідно до міжнародних правил російський уряд має пільговий період 30 днів, щоб погасити борг. В іншому випадку відбудеться офіційне оголошення дефолту.

Про те, як офіційно визнаний дефолт Росії позначиться на Україні, розповіла Анастасія Воронова, Голова Комітету Асоціації правників України з банківського, фінансового та страхового права, в матеріалі для УНІАН.

Як зазначила експертка, Україна так само претендує на російське майно, і нашій державі після перемоги разом із міжнародними кредиторами доведеться судитися за закордонні активи Росії.

«Кредитори можуть намагатися звернути стягнення на майно Російської Федерації, що знаходиться за кордоном та на яке не поширюється суверенний імунітет. Водночас для України це може бути не занадто позитивною історією, оскільки російські закордонні активи є нашим потенційним джерелом для репарації», — підкреслила Воронова.

Російська економіка стоїть на порозі дефолту. Він лише посилить вплив санкцій у вигляді подальшого зростання інфляції та послаблення російської фінансової системи загалом.

Головний наслідок дефолту за суверенним боргом для будь-якої країни — це радикальне обмеження доступу до зовнішніх запозичень. Держава як позичальник втрачає довіру серед інвесторів. Це означає, що залучати нові гроші буде дуже складно і дуже дорого. Проте Росія опинилася у такій ситуації ще до оголошення дефолту. Жодна цивілізована країна, яка має відповідні фінансові можливості, не погодиться в жодному разі зараз кредитувати агресора. І це дуже важливо, адже чим менше грошей буде в окупанта, тим швидше Україна переможе!

Related posts
ВажливоНовини

Президентка АПУ Анна Огренчук на конференції Міжнародної секції NYSBA: «Кінець війни, покарання винних, повна компенсація збитків, захист біженців – це цілі, заради яких ми маємо об’єднатися»

Міжнародна підтримкаНовини

Міжнародна компанія Eurofast пропонує підтримку українським юристам та підприємцям

НовиниПодії

English Speaking Club

Новини

Представник Форуму молодих юристів АПУ увійшов до Комітету Європейської асоціації молодих юристів зі Східного регіонального співробітництва