Ви маєте змогу допомогти АПУ

ВажливоНовини

Росія вчиняє геноцид в Україні: правовий аналіз від міжнародних експертів New Lines Institute

У квітні 2022 року Парламент України ухвалив постанову №7276 про заяву Верховної Ради України «Про вчинення Російською Федерацією геноциду в Україні», у якій звернувся до міжнародної спільноти щодо визнання вчинення Російською Федерацією геноциду Українського народу, а також злочинів проти людяності та воєнних злочинів на території України.

Тепер з незалежною оцінкою дій Росії до світу вийшли міжнародні експерти, які звинувачують РФ в порушенні кількох статей Конвенції ООН про геноцид. Звинувачення підкріплюються численними доказами, включаючи приклади масових вбивств мирних жителів, насильницьких депортацій та антиукраїнської риторики, що використовується найвищими російськими офіційними особами. Про це йдеться у доповіді «Незалежний правовий аналіз порушення російською федерацією Конвенції про геноцид в Україні та обов’язку запобігти»  Інституту стратегії та політики New Lines (США) та Центру прав людини Рауля Валленберга (Канада).

Доповідь містить обґрунтовані підстави для висновку, що Росія несе відповідальність держави за пряме та публічне підбурювання до скоєння геноциду, а також має намір знищити український народ, що порушує Статті II та Статті III Конвенції про геноцид.

Звіт демонструє наявність серйозної загрози геноциду, що є тригером для юридичного обов’язку держав-членів Конвенції ООН про запобігання злочину геноциду.

Дослідження є проєктом Інституту New lines і Центру Рауля Валленберга, які об’єднали три групи експертів: учених-правознавців й експертів з питання геноциду; дослідників, які опрацьовували інформацію з відкритих джерел; лінгвістів, які скористалися широким переліком першоджерел, що вже є доступними. До групи авторів входить Девід Шеффер, котрий відіграв ключову роль у переговорах про заснування Міжнародного кримінального суду.

Повний текст звіту доступний за посиланням.

Related posts
Новини

Наш голос ще гучніший: до лав АПУ приєдналися 17 правників

Експертна думкаНовини

«Транспортний безвіз»: відповіді на найпоширеніші запитання українського експортера

Експертна думкаНовини

Наміри Кремля: чому війна Росії проти України є геноцидом українського народу. Матеріал Президентки АПУ Анни Огренчук для «Радіо Свобода»

ВажливоНовини

Створення Спеціального трибуналу для України у справах про злочин агресії - GAN готує офіційну доповідь