Ви маєте змогу допомогти АПУ

Новини

Сенат США одностайно ухвалив резолюцію про воєнні злочини Росії

Вчора Сенат Сполучених Штатів Америки одностайно ухвалив Резолюцію сенатора США Ліндсі Грема (Південна Кароліна), що засуджує і закликає притягнути до відповідальності Володимира Путіна та членів його режиму за численні акти воєнних злочинів, агресії та систематичне порушення прав людини, здійснені під його керівництвом.

Резолюція підтримала, зокрема, розслідування зазначених злочинів і систематичних порушень прав людини, здійснених президентом Володимиром Путіним, Радою безпеки Росії, Збройними силами РФ та їх довіреними особами, а також військовими командувачами президента Путіна. Також резолюція закликала уряди Сполучених Штатів і країн-партнерів використовувати своє право голосу, думки та вплив у міжнародних інституціях, щоб притягнути всіх винних у злочинах проти України до відповідальності.

«Я дуже схвильований, що Сенат Сполучених Штатів одностайно погодився підтримати розслідування воєнних злочинів, що ведеться проти Путіна та його найближчого оточення в Гаазі, — сказав Грем. — Америка повинна зробити все можливе, щоб допомогти цьому розслідуванню, вчасно надаючи інформацію та необхідні дані суду».

Резолюцію підтримали сенатори: Кріс Кунс (Делавер), Бен Кардін (Делавер), Енгус Кінг (Мен), Джоні Ернст (Айова), Том Тілліс (Північна Кароліна), Теммі Болдуін (Вісконсін), Джон Корнін (Техас), Даянн Файнштейн (Каліфорнія), Джеррі Моран (Канзас), Марко Рубіо (Флорида), Чак Грасслі (Айова), Корі Букер (Нью-Джерсі), Сьюзен Коллінз (Мен), Кріс Ван Холлен (Меріленд), Емі Клобучар (Міннесота), Роджер Маршалл (Канзас), Мартін Генріх (Нью-Мексико), Роджер Вікер (Міссісіпі), Джон Хувен (Північна Дакота), Шелдон Уайтхаус (Род-Айленд), Майк Браун (Індіана), Марк Келлі (Арізона), Джин Шахін (Нью-Гемпшир) і Річард Дурбін (Іллінойс).

Переклад з англійської за джерелом.

З текстом резолюції можна ознайомитися за посиланням.

Related posts
Новини

«Класифікатор професій»: виклики та бачення реформи в контексті правничої професії, - відбувся захід АПУ та Програми USAID «Справедливість для всіх»

ВажливоНовини

Злочини РФ, вчинені з лютого до липня 2022 року в Україні, задокументовано у Другому, доповненому, звіті Global Accountability Network

Експертна думкаНовини

Сергій Козьяков: Практично всі юристи розуміють, що Україна – це невід’ємна частина європейського правового простору

Міжнародна підтримкаНовини

Знайомство з міжнародними учасниками АПУ: Тобі Кадман