Ви маєте змогу допомогти АПУ

ВажливоЕкспертна думкаНовини

Що треба зробити для створення Спеціального трибуналу щодо злочину агресії проти України та для відновлення верховенства права, – українські та міжнародні експерти

21 жовтня 2022 року відбувся вебінар на тему «Створення Спеціального трибуналу щодо злочину агресії проти України: термінові заходи для відновлення верховенства права». 

Участь у заході взяли Анна Огренчук, Президентка Асоціації правників України, керуюча партнерка LCF Law Group, Шеррі Левін Воллах, Президентка NYSBA, Олександр Качура, народний депутат України, Професор Девід М. Крейн, колишній головний прокурор Спеціального суду Сьєрра-Леоне, засновник Global Accountability Network, Посол Ганс Корелл, колишній заступник Генерального секретаря з юридичних питань та юрисконсульт ООН, Посол Девід Дж. Шеффер, перший Посол США у справах воєнних злочинів, американський юрист і дипломат, Професорка Дженніфер Трахан, професорка Центру глобальних питань Нью-Йоркського університету та директорка відділу міжнародного права та прав людини, Професор Ірвін Котлер, міжнародний голова Центру прав людини імені Рауля Валленберга, почесний професор права в Університеті Макгілла, колишній міністр юстиції та генеральний прокурор Канади.

Також через відеозвернення виступив Антон Кориневич, Посол з особливих доручень МЗС України, Уповноважений представник України в Міжнародному Суді ООН.

Модерувала вебінар Професорка Мілена Стеріо, професорка права в Клівлендському коледжі права Клівлендського державного університету та виконавча директорка Групи міжнародного публічного права й політики (PILPG). 

Розпочинаючи обговорення, Президентка АПУ Анна Огренчук зазначила, що крім військової відповіді, єдиним механізмом, який здатний зупинити злочини Росії, є механізм відповідальності за міжнародним правом. Спеціальний трибунал є невід’ємною та незамінною частиною цього механізму – він надішле чіткий сигнал про те, що справедливість буде досягнуто, і позбавить президента Путіна його статусу, впливу та підтримки.

Під час заходу було піднято низку питань, зокрема:

  • Майданчик для створення Спеціального трибуналу: ООН, ЄС, РЄ або спеціальна міжнародна угода.
  • Мандат, склад та інші питання створення Трибуналу.
  • Перші кроки та ключові віхи.
  • Основні труднощі створення Трибуналу. Як нам їх подолати?

Запрошуємо переглянути запис вебінару за посиланням.

Співорганізаторами заходу виступили: Асоціація правників України (АПУ), Global Accountability Network (GAN), International Section of the New York State Bar Association (NYSBA International).

Корисні матеріали:

Related posts
Новини

Проєкт FORCE опитує адвокатів щодо практики взаємного визнання постанов про заморожування й конфіскацію активів

Новини

Троє членів АПУ кандидують до Антикорради при Міноборони. Що спонукало їх до цього?

Новини

Урегулювання заборгованості фізосіб, постраждалих від війни: АПУ та USAID провели круглий стіл

Новини

Менторська програма Комітету АПУ з міжнародного права: дедлайн продовжено до 15 квітня!