Ви маєте змогу допомогти АПУ

Новини

«Щоб зупинити війну в Україні, необхідні Спеціальний трибунал для Росії, її міжнародна ізоляція та жорсткі санкції», – Президентка АПУ Анна Огренчук та Виконавча директорка Інна Ліньова на вебінарі Американської асоціації юристів

7 квітня 2022 року Президентка Асоціації правників України (АПУ), керуюча партнерка LCF Law Group Анна Огренчук та Виконавча директорка АПУ Інна Ліньова взяли участь у вебінарі Американської асоціації юристів (the American Bar Association, ABA) на тему «Криза біженців в Україні: обличчя війни».

Захід був присвячений питанням, пов’язаним з трагічною міграцією українців, які були вимушені тікати від війни.

Президент ABA Реджинальд Тернер у своєму виступі висловив підтримку українському народу та зауважив, що необхідно спільними зусиллями забезпечувати верховенство права у світі.

Асоціація правників України закликала міжнародну спільноту вжити термінових кроків для припинення війни та притягнення Росії до відповідальності:

1. Створити Спеціальний трибунал у справі про злочин агресії проти України, який матиме юрисдикцію щодо тих осіб та організацій, які фінансують війну.

2. Забезпечити повну економічну ізоляцію Росії, зокрема, на законодавчому рівні США та ЄС заборонити комерційні відносини з компаніями, які продовжують бізнес в Росії.

3. Створити якнайшвидше міжнародний механізм відшкодування збитків, а також на рівні США та ЄС розробити процедуру конфіскації майна під санкціями та запровадити таку процедуру в національне законодавство. Крім того, АПУ пропонує провести ретельну перевірку всіх активів Російської Федерації, її державних і фізичних осіб, які підтримують політику Кремля, та їх подальшу конфіскацію.

Представниці АПУ підкреслили вирішальну роль юридичної спільноти для припинення війни та пом’якшення наслідків: необхідно, щоб юридична спільнота засудила війну Росії проти України, визнала злочини РФ, закликала до механізмів відповідальності та звернулася до міжнародних судових та правозахисних інституцій. Також АПУ звернулася до міжнародних юридичних фірм, юридичних асоціацій та регуляторів із закликом припинити надання юридичних послуг компаніям, які продовжують бізнес із РФ.

Переглянути запис вебінару можна за посиланням.

Related posts
Новини

Проєкт FORCE опитує адвокатів щодо практики взаємного визнання постанов про заморожування й конфіскацію активів

Новини

Троє членів АПУ кандидують до Антикорради при Міноборони. Що спонукало їх до цього?

Новини

Урегулювання заборгованості фізосіб, постраждалих від війни: АПУ та USAID провели круглий стіл

Новини

Менторська програма Комітету АПУ з міжнародного права: дедлайн продовжено до 15 квітня!