Ви маєте змогу допомогти АПУ

Новини

Станьте членом Вищої кваліфікаційної комісії суддів України!

Закликаємо членів Асоціації правників України долучатися до формування якісного складу Вищої кваліфікаційної комісії суддів України (ВККСУ) — одного з ключових органів в судовій системі!

13 липня 2022 р. Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів ВККСУ вперше з початку повномасштабного вторгнення росії в Україну провела офіційне засідання. Комісія оголосила про поновлення першого конкурсу на зайняття вакантних посад членів. Члени комісії узгодили новий період подання заяв, а саме: з 15 липня 2022 до 22 серпня 2022 включно.

Комісія під час засідання затвердила зміни, що сприятимуть її роботі в умовах воєнного стану в Україні. Було внесено низку змін і поправок до Регламенту і Положення про проведення конкурсу. Методологію оцінювання члени конкурсної комісії не змінювали, стандарти доброчесності та професійності збереглися. Кандидат має відповідати основним стандартам добору. Члени комісії зазначили, що заяви, які були подані до моменту призупинення конкурсних процедур, вважаються чинними, так само як і документи, що були додані до вказаних заяв.

Нагадаємо, що кандидатом на посаду члена ВККС може бути:

  • громадянин України,
  • який володіє державною мовою,
  • має вищу юридичну освіту,
  • стаж професійної діяльності у сфері права не менше 15 років,
  • відповідає критеріям доброчесності та професійної компетентності, що визначені Законом.

Конкурс відбувається на засадах верховенства права, професійності, публічності та політичної нейтральності у два етапи.

На першому етапі за результатами розгляду поданих кандидатами документів, результатами спеціальної перевірки та відповідної інформації з відкритих джерел, буде  сформований перелік кандидатів, допущених до співбесіди.

На другому етапі буде проведена співбесіда з відібраними кандидатами, за результатом якої Конкурсна комісія має відібрати і передати на розгляд  Вищій раді правосуддя не менше двох кандидатів на кожну із 16 вакансій, яких  рекомендує на призначення Вищій раді правосуддя. Вища рада правосуддя призначить 16 членів ВККС.

Долучайтеся до Конкурсу та пам’ятайте, що формування і злагоджена робота важливого органу судової влади і майбутнього України загалом залежить саме від вас!

Related posts
Новини

Правове майбутнє та інновації: погляд юристки, що працює в індустрії відеоігор

Міжнародна підтримкаНовини

Можливість для членів АПУ: знижка 25% на заходи Академії європейського права!

Експертна думкаНовини

Зміни щодо прав на трансляції спортивних подій: наслідки будуть відчутні цього року

Новини

Sayenko Kharenko — Генеральний партнер АПУ в 2023 році!