Ви маєте змогу допомогти АПУ

Новини

Створення Спеціального трибуналу для України у справах про злочин агресії – GAN готує офіційну доповідь

6 липня 2022 року Global Accountability Network опублікує наріжний документ щодо створення Спеціального трибуналу для України щодо злочину агресії. Ця важлива офіційна доповідь є практичним посібником щодо допомоги Організації Об’єднаних Націй та Україні у створенні правового механізму для притягнення до відповідальності за злочин агресії та міжнародний злочин, вчинені президентом РФ Володимиром Путіним.

У документі використано багато важливих уроків, отриманих під час створення Спеціального суду ООН для Сьєрра-Леоне, першого у світі змішаного міжнародного трибуналу з воєнних злочинів, і застосовано їх до створення такого нового суду для України. Спеціальний суд для Сьєрра-Леоне відзначає 20-ту річницю свого заснування і вважається найбільш успішним з відомих трибуналів.

Global Accountability Network (GAN)  – це всесвітній консорціум практиків, науковців і студентів. GAN надає реальним клієнтам професійні юридичні послуги з розслідування злочинів. На основі встановленої юрисдикції та правил процедури і доказування міжнародних трибуналів GAN надає своїм клієнтам кримінальну інформацію/дані за допомогою мап конфліктів, матриць бази злочинів та інших пов’язаних документів, включаючи офіційні документи, щоб майбутній місцевий, регіональний або міжнародний прокурор може взяти матеріали справи та розпочати їх розслідування та переслідування. Заснований Девідом М. Крейном, головним прокурором Спеціального суду ООН для Сьєрра-Леоне, GAN працює в зонах, де вчиняються жорстокі злочини, вже більше десяти років. Поточні проєкти здійснюються в Україні, Сирії, Ємені та Венесуелі, а також закладається підготовча робота для проєкту притягнення до відповідальності у справі уйгурів. Асоційовані університети: Сіракузький, Мічиганський, Західний резервний університет Кейса, Державний університет в Клівленді, Міжнародний університет Флориди, Еморі, університет Торонто, Саффолк, Нью-Йоркський університет, університет Макгілла і Вашингтонський університет у Сент-Луїсі.

Завантажити документ можна за посиланням.

Нагадаємо, 10 червня 2022 року відбулася презентація Звіту Global Accountability Network Ukraine Task Force (GAN UTF) щодо воєнних злочинів, злочинів проти людяності та агресії, вчинених Російською Федерацією проти України.

Related posts
Новини

Асоціація правників України та Національна служба посередництва і примирення співпрацюватимуть у сфері удосконалення законодавства із соціально-трудових відносин

ВажливоНовини

Шановні члени АПУ! Підтримайте нашу діяльність членським внеском на 2023 рік

ВажливоНовини

Асоціація правників України запрошує закордонних юристів стати частиною правничої спільноти та підтримати АПУ у боротьбі з російською агресією

НовиниНовини партнерів

Ario Law Firm: Успішна судова практика щодо перевірок НАЗК