Ви маєте змогу допомогти АПУ

Новини

Success story: знайомство зі Світланою Погрібною, учасницею програми з пошуку житла в Сполученому Королівстві

Адвокат Ради адвокатів Запорізької області Світлана Погрібна з Телеграм-каналу Асоціації правників України дізналася про ініціативу з пошуку житла в Сполученому Королівстві і скористалася цією можливістю разом з донькою. Ініціатива реалізується АПУ спільно з Колегією адвокатів Англії та Уельсу (Bar Council of England & Wales). 

Пані Світлана поділилася з нами своїми емоціями та досвідом:

«Про війну я дізналася о 6 годині ранку від попутників у вагоні поїзду, коли їхала на судове засідання у Господарський суд Львівської області. Я одразу подумала про доньку, яка навчається на денному факультеті Національного юридичного університету ім. Я. Мудрого у Харкові. І відразу почала купувати їй квиток з Харкова до Запоріжжя, що було безуспішно, бо квитки розкуповувалися у мене на очах. 

Рішення виїхати 4 березня із Запоріжжя було прийнято, щоб врятувати доньку, яка вже тиждень спала на підлозі в коридорі квартири, була нажахана від сирен та втратила свою одногрупницю Елю, яка пішла 1 березня 2022 року допомагати до Харківської ОДА і загинула від ракетного удару. Також на рішення виїхати вплинула інформація про початок бойових дій біля Енергодарської АЕС. 

Для мене не було складно приймати таке рішення, оскільки останнім часом моя робота була пов’язана з частими відрядженнями, а також при прийнятті своїх рішень я віддаю перевагу інтересам своєї дитини.

Поки ми потрапили до Англії, у нас був довгий шлях «блукання» по Європі. Перші три місяці війни робота зовсім зупинилася, клієнтам було не до юридичних послуг, тому ми дуже вдячні всім європейським країнам, які розробили програми допомоги та захисту тим, хто тікав від війни. У нас був вибір країни, де ми з донькою могли просити захисту, але обрали Англію перш за все тому, що маємо рівень англійської, який дозволяє спілкуватися з місцевими та вирішувати побутові питання. Нам дуже допомогла Асоціація правників України – знайшли спонсорів, які нас прихистили та раді підтримати в будь-яких питаннях доволі бюрократичної Англії.   

Десь з середини літа 2022 року моя робота почала відновлюватися. Хоча і не в тих обсягах, але я продовжую займатися професійною діяльністю. Вільний час, якого раніше не вистачало, присвячую підвищенню своєї кваліфікації. Дуже вдячна колегам за систематичні вебінари, за те, що вони діляться своїми цікавими і корисними напрацюваннями.

Моя мрія вивчити англійську мову та використовувати її в професійній діяльності почала поступово здійснюватися. Не хотілось би, щоб такими способами здійснювались мрії, але від нас це не залежить, тому треба не стояти на місці та використовувати ті шанси, які нам надаються. Перш за все мої плани на майбутнє пов’язані з вільною, незалежною Україною! Пишаюся своєю країною та своїм народом і, думаю, ми маємо таку сильну підтримку в усьому світі завдяки незламності, хоробрості та сміливості українського народу!    

І наостанок хочу додати, що в такі тяжкі часи особливо цінуєш тих, хто виявився поруч, і надав руку допомоги. Хочу висловити велику подяку Асоціації правників України та Колегії адвокатів Англії та Уельсу, які підтримали і продовжують підтримувати українських правників, та не залишають їх один на один зі своїми проблемами. Наша біда не закінчилась, але ми впевнені, що все здолаємо, адже у нас є справжні друзі і ми на них можемо розраховувати», – розповіла Світлана.

Нагадуємо, скористатись програмою з пошуку житла можуть всі українські правники, які через військове вторгнення Росії вимушені покинути свої домівки. Реалізація цього проєкту відбувається в межах співпраці між АПУ та Колегією адвокатів Англії та Уельсу, направленої на розвиток діалогу, солідарності та підтримки між правниками Англії, Уельсу та України.

Ви можете підтримати діяльність АПУ щодо спротиву агресії РФ та допомогти громадянам України, зробивши донат. Ми цінуємо те, що Ви залишаєтесь з нами!

Related posts
Звернення та заявиНовини

Комітети АПУ звернулися з проханням врегулювати питання підтвердження права фізичних та юридичних осіб на пільги, встановлені Податковим кодексом України

Збір доказів воєнних злочинівНовиниПодії

У Вашингтоні відбудеться конференція щодо Нюрнберзьких принципів: однією з тем буде Україна

Новини

Проєкт FORCE опитує адвокатів щодо практики взаємного визнання постанов про заморожування й конфіскацію активів

Новини

Урегулювання заборгованості фізосіб, постраждалих від війни: АПУ та USAID провели круглий стіл