Ви маєте змогу допомогти АПУ

Збір доказів воєнних злочинівНовини

Суд в Гаазі розпочинає збір доказів для розслідування воєнних злочинів РФ проти України

Прокурор Міжнародного кримінального суду у Гаазі Карім Хан, який розпочав розслідування воєнних злочинів Росії в Україні, заявив, що до МКС звернулося 39 країн-учасниць Римського статуту, відповідно Гаазький трибунал негайно приступив до повномасштабного розслідування злочинів, пов’язаних зі збройною агресією РФ проти України.

МКС розглядає персональну відповідальність представників вищого політичного або військового керівництва РФ, тобто тих, хто має політичний або дипломатичний імунітет: Путін, Лавров, Шойгу та інші.

Факт, що країна-окупант відкликала свій підпис під Римським статутом, не матиме значення для Гааги, адже для трибуналу не важливо, громадянином якої країни є воєнний злочинець.  Значення мають злочини, вчинені на певній території.

Наразі швидкість розслідування залежить від кількості та якості зібраних доказів, а також від кожного з нас.

Прокурор Карім Хан просить усіх, хто має документальні свідоцтва воєнних злочинів, передавати йому ці свідоцтва електронною поштою otp.informationdesk@icc-cpi.int. Він закликає повідомляти про факти вбивства російськими окупантами мирних жителів, про обстріли, артилерійські удари та бомбардування всіх цивільних об’єктів, знищення майна тощо. Писати прокурору можна будь-якою мовою, для нього буде зроблено переклад.

Також збір доказів відбувається за допомогою чат-боту: @tribunal_ua_bot Детальніше про чат-бот за посиланням: https://tribunal.in.ua

Related posts
ВажливоНовини

Президентка АПУ Анна Огренчук на конференції Міжнародної секції NYSBA: «Кінець війни, покарання винних, повна компенсація збитків, захист біженців – це цілі, заради яких ми маємо об’єднатися»

Міжнародна підтримкаНовини

Міжнародна компанія Eurofast пропонує підтримку українським юристам та підприємцям

НовиниПодії

English Speaking Club

Новини

Представник Форуму молодих юристів АПУ увійшов до Комітету Європейської асоціації молодих юристів зі Східного регіонального співробітництва